Публікація

Європейський суд не повірив міліціонерам, що чоловік сам себе побив

34-х річний харків’янин В’ячеслав Білоусов був визнаний Європейським судом з прав людини жертвою катувань. Чоловіка тортурами змусили зізнатися в сексуальному насильстві стосовно двох неповнолітніх дівчат.

Крім, так званої, явки з повинною, жодних доказів злочину знайдено не було, навіть за допомогою незаконного обшуку приміщення. Більше того, мати однієї з дівчат відкликала заяву, адже визнала, що правоохоронці силою примусили її доньку свідчити проти Білоусова.

Міліціонери діяли за стандартною схемою – не допустили адвоката та декілька годин вибивали зізнання у страшному вчинку.

Потім правоохоронці заявили, що чоловік зізнався у злочину та почав битися головою об стіну і наносити собі різноманітні травми. Вони лише намагалися його зупинити.

Лікар зафіксував наявність слідів від побоїв. Але українські суд та прокуратура повірили в історію міліціонерів.

Європейський суд з прав людини українським правоохоронцям чомусь не повірив, визнавши, що мали місце катування та незаконний обшук. І присудив компенсацію постраждалому в розмірі 25 тисяч євро.

За словами пана Білоусова: «Я радий, що це рішення було прийнято. Але мені прикро від того, що багато інших людей, які потрапили в жерла нашої правоохоронної системи, не змогли досягнути справедливості. Мені пощастило, знайшлись люди, які змогли мені допомогти. І я досяг справедливості. Але скільки людей померли, так і не дочекавшись цього? Скільки стали інвалідами? Таких випадків як мій багато, але людей, які змогли досягти справедливості – одиниці».

Наступним кроком жертви катувань стане притягнення до відповідальності міліціонерів, які над ним знущалися.

В’ячеслава Білоусова в Європейському суді з прав людини представляв Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Аналітичний висновок щодо вирішення проблем, пов’язаних з розслідуванням/розглядом кримінальних справ, якщо матеріали їх знищені або залишилися на ТОТ

Сучасні правове поле та судова практика України перебувають під значним впливом збройної агресії РФ. Правозахисні...

16 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: