Публікація

Експерти готують дослідження з правосуддя перехідного періоду в Україні

16 вересня в Центральному офісі УГСПЛ відбулась друга робоча зустріч авторського колективу, що працює над дослідженням із застосування правосуддя перехідного періоду в Україні.

25 травня, у рамках дослідження з транзитивного правосуддя в Україні, за підтримки програми USAID «Права людини в дії» Спілка організувала міжнародний круглий стіл «Перспективи застосування правосуддя перехідного періоду в Україні», який об’єднав 50 науковців та представників органів влади, експертів міжнародних та неурядових організацій.

Робоча зустріч була присвячена фіналізації пілотного дослідження та його подальшої презентації громадянському суспільству.

Автори протягом квітня-вересня сформували огляд практик та принципів правосуддя перехідного періоду, а також проаналізували поточну ситуацію в Україні. Окремими напрямками дослідження стали механізми кримінального судочинства та інституційних реформ в умовах збройного конфлікту, питання відшкодування завданої шкоди у найбільш широкому розумінні цього терміну — від матеріальних виплат до заходів психологічної реабілітації.

В результаті авторський колектив очікує випустити не лише друковане видання тексту дослідження, але й провести міжнародний круглий стіл за участю депутатського корпусу та експертів міжнародних організацій. Його ціль — вирішити дискусійні питань стосовно розробки національної моделі правосуддя перехідного періоду.

Даний захід організовано завдяки щедрій підтримці американського народу, наданої черезАгентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту USAID «Права людини в дії», який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.  

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAIDhttp://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

УГСПЛ розробила методологію удосконалення законодавства, що стосується осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії

Українська Гельсінська Спілка з прав людини презентувала проект методології проведення експертизи законодавства України, проектів НПА...

04 Жовтня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: