Експертна команда УГСПЛ взяла участь у Дебатному турнірі з антикорупції
Нечасто виникає відчуття, ніби ви зустрілися з інтелектуальною елітою нації. Але саме так можна назвати зустріч з представниками 8 вишів, які взяли участь у Дебатному турнірі з антикорупції серед команд юридичних клінік ВНЗ
4 грудня 2017 року ця подія, за підтримки Антикорупційної ініціативи Євросоюзу, об’єднала студентів Дніпра, Ірпеня, Києва, Кривого Рогу, Миколаєва, Тернополя, Харкова та Чернівців. Теми для обговорення були обрані досить складні – необхідність е-декларування діяльності НУО, необхідність створення антикорупційного суду, доцільність існування декількох антикорупційних інституцій в Україні. Частину виступів можна було сміливо рекомендувати для обов’язкового перегляду держслужбовцям та депутатам України як взірець професійної, європейсько орієнтованої позиції майбутніх юристів.
Представники Української Гельсінської спілки з прав людини, які взяли участь у проведенні та оцінюванні турніру, були приємно вражені рівнем позитивного сприйняття студентами прогресивних тенденцій, що наразі реалізуються в сфері боротьби із корупцією.
Андрій Галай, координатор проекту УГСПЛ «Місцевий індекс прав людини» та один з організаторів турніру: «Це ще один із заходів, де Гельсінська спілка взаємодіє з юридичним клінічним рухом. Наші дві спільноти переходять до регулярної співпраці, за якою має настати систематична і постійна. Для цього є всі умови, адже юридичні клініки відстоюють ті ж правові цінності».
Сергій Мовчан, аналітик Центру документування УГСПЛ: «Турнір показав, що в Україні підростає молоде покоління майбутніх прогресивних юристів – вихідців з юрклінічного руху, які вже зараз допомагають людям та в майбутньому будуть змінювати нашу країну лиш на краще. Також вразив той ентузіазм з яким представники команд обґрунтовували свої позиції під час дискусій зі своїми опонентами».
Олег Мартиненко, керівник аналітичного напрямку УГСПЛ: «Було несподівано приємно зустріти серед учасників турніру високий рівень розуміння не лише причин, але й шляхів протидії корупції, вільне володіння сучасною нормативною базою, знанням міжнародної судової та правозастосовчої практики».