Публікація

Екс-голова МОЗ Мусій звинуватив активіста у ймовірному зараженні ВІЛ через подряпину: що з цим не так?

Колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій звинуватив громадського активіста та голову організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитра Шерембея в тому, що він нібито міг інфікувати його вірусом ВІЛ через подряпину, яку Мусій дістав унаслідок їхньої бійки.

Джерело: Центр інформації про права людини

Про це він повідомив журналістам телеканалу «Прямий».

25 жовтня на каналі «Прямий» у прямому ефірі проходив випуск ток-шоу «Ситуація», де обговорювали питання медичної реформи. Мусій назвав активіста «брехуном», а Шерембей плеснув у нього склянку води, після чого між ними почалася бійка.

У коментарі журналістам «Прямого» після ефіру Мусій заявив, що звернеться до лікаря, адже внаслідок бійки дістав подряпину.

«Завтра я буду в лікарні. В мене трішки болить спина. Але найбільше в мене запитання і проблема, я знаю і це публічно заявляв Шерембей, що він хворий на ВІЛ/СНІД, і була завдана мені подряпина, з якої текла кров. Я тепер переживаю за свій стан та статус. Не дай боже… ВІЛ/СНІД передається через кров, не дай боже це (подряпина – ред.) контактувало з кров’ю Шерембея, щоб у мене не було проблем зі здоров’ям через це», – сказав він.

У відповідь на це активіст, який не приховує свого статусу та неодноразово розповідав про те, що приймає антиретровірусну терапію та має невизначене вірусне навантаження, опублікував на своїй сторінці у Facebook відео, де звернувся до чиновника та нагадав йому про шляхи передання ВІЛ/СНІДУ.

Заява Мусія обурила й інших активістів, які звернули увагу на те, що екс-очільник МОЗ своїми словами показав некомпетентність у питанні шляхів інфікування.

«Антиретровірусна терапія? Вірусна нагрузка? Ні, не чув. Це чудо було міністром охорони здоров’я сорокамільйонної країни. Клятий встид. До слова, цей неук – народний депутат та член комітету ВРУ з питань охорони здоров’я. Плюс – активно торпедує медичну реформу і Супрун», – написав у себе на сторінці відомий антикорупційний активіст Віталій Шабунін.

Центр інформації про права людини нагадує, що стигматизація людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, призводить до багатьох серйозних проблем. Зокрема, люди бояться проходити тестування, не знають свого ВІЛ-статусу, а деякі досі вважають ВІЛ/СНІД виключно хворобою гомосексуалів, працівників і працівниць комерційного сексу та наркозалежних.

Медики нагадують, що для зараження ВІЛ із подальшим розвитком інфекційного процесу необхідне потрапляння збудника в організм, проте відбувається це тільки статевим шляхом, переданням від матері до дитини, ін’єкційно, через кров та інші біологічні рідини. Експерти зауважують, що на частку статевого шляху передання вірусу припадає 86% усіх випадків зараження, з них 71% – під час гетеросексуальних і лише 15% – гомосексуальних контактів.

Треба також пам’ятати, що ВІЛ не передається під час побутових контактів. Цей факт доведено науковими дослідженнями, медичною практикою та багаторічним досвідом мільйонів людей.

Зараження ВІЛ через подряпини – міф. Інфікування можливе лише в тому випадку, якщо неінфікований контактував із великою свіжою кривавою раною.

Крім того, антиретровірусна терапія, яку приймає Шерембей, знижує вірусне навантаження в крові людини до невизначеного рівня, а тому передання ВІЛ – неможливе. Завдяки цьому люди, що живуть з ВІЛ, будують сім’ї (пари, де один з партнерів має ВІЛ, називають дискордантними), заводять дітей тощо.

Нагадуємо, що Українська Гельсінська спілка з прав людини надає безоплатну правову допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливим до зараження ВІЛ та хворим на туберкульоз. Безоплатна правова допомога доступна у мережі громадських приймалень УГСПЛ у 10 містах України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

УГСПЛ разом з БО «Легалайф-Україна» презентували дослідження «Вплив збройного конфлікту на Сході України на працівниць комерційного сексу» (фото)

23 січня 2020 року в приміщенні в ІА «Главком» відбулася Презентація дослідження УГСПЛ: «Вплив збройного конфлікту...

23 Січня 2020

УГСПЛ запрошує до участі та співпраці в проведенні конференції “Дискримінація вразливих груп населення в Україні: державна політика і громадська думка”

Шановні колеги! Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) планує проведення публічного заходу на тему...

22 Січня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: