23 грудня об 11.00 УГСПЛ запрошує взяти участь у дискусії “Рік після «великого обміну». Як він вплинув на правосуддя у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні?».
29 грудня 2019 року відбувся так званий «великий обмін», або взаємне звільнення, пов’язане зі збройним конфліктом в Україні, в рамках якого Україна передала в ОРДЛО 127 осіб, підозрюваних, обвинувачених та засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини, натомість звільнивши з полону 76 своїх громадян.
Проте ця подія не була сприйнята однозначно позитивно українським суспільством. Постало питання сатисфакції жертв, які постраждали від дій звільнених від покарання осіб, втілення принципів правосуддя та механізмів реалізації на практиці досягнутих на міжнародних перемовинах політичних домовленостей.
Запрошуємо всіх бажаючих приєднатись до обговорення про те, які механізми розроблені чи мають бути розроблені державою, щоб імплементація політичних рішень щодо війни щоразу не завдавала удару по правосуддю, а притягнення до відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності відбувалося незалежно від політичних домовленостей. Захід проводиться за адресою: Київ, Всеукраїнський молодіжний центр, вул. Еспланадна 17.
До участі запрошені:
– Валерія Лутковська, екс представниця України в Тристоронній контактній групі, програмна директорка ГО “Український інститут з прав людини”;
– Микола Говоруха, заступник начальника Управління Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора;
– Юрій Малашко, представник України в Трьосторонній контактній групі;
– Тетяна Іванова, експертка в Трьосторонній контактній групі;
– Віталій Титич, адвокат Адвокатської дорадчої групи;
– Олена Яркіна, адвокатка.
До заходу можна долучитися під час трансляції на Фейсбук-сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини – УГСПЛ https://www.facebook.com/Ugspl, залишаючи свої думки, пропозиції, питання в коментарях.
Захід організовує партнерська НУО “Медійна ініціатива за права людини за сприяння програми USAID «Права людини в дії», яку впроваджує УГСПЛ.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.