Дві сотні рекомендацій ООН Україні як захищати права людини - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Дві сотні рекомендацій ООН Україні як захищати права людини

Анонс

У понеділок, 20 листопада 2017 року, о 10:30 в інформаційному агентстві Інтерфакс-Україна (вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція на тему: «Україна в ООН отримала дві сотні рекомендацій, як захищати права людини», під час якої обговорюватимуться результати звітування України в ООН у рамках Універсального періодичного огляду (УПО).

Участь в обговоренні візьмуть представники Міністерство юстиції України, Офісу Омбудсмана, Програми розвитку ООН в Україні, експерти-правозахисники, автори альтернативних доповідей, на підставі яких країни-члени ООН надали ряд рекомендацій українському уряду щодо покращення ситуації з правами людини в країні.

Попри доволі велику кількість рекомендацій, які Україна отримала в рамках УПО, національна доповідь та виступи членів української делегації свідчили про позитивні зміни та прогрес, досягнутий у сфері дотримання прав людини в державі. Однак залишаються невирішеними і ряд задавнених і нових проблем у сфері прав людини.

Учасники прес-конференції:

Сергій Петухов, заступник міністра юстиції України;

Жанна Лук’яненко, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб;

Маркус Бренд, керівник відділу ПРООН зі стратегічного розвитку, радник з питань демократичного врядування;

Ксенія Семьоркіна, координаторка моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини в Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ;

Модераторка – Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.

Захід організований UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та Центром інформації про права людини. Додаткова інформація за телефоном: (067) 445-95-43.

****************
Універсальний періодичний огляд (УПО) – це процедура, протягом якої кожна із 193 країн-членів ООН мусить звітувати у рамках Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини – і отримувати критичну оцінку свого звіту. Кожна країна проходить Універсальний періодичний огляд один раз на 4,5 роки. Під час огляду країна представляє свій звіт про ситуацію з правами людини. Правозахисники, в свою чергу, подають свою альтернативну доповідь. Універсальний періодичний огляд Україна проходить втретє. Раніше Україна проходила УПО у 2008 і 2012 роках.