Другий день української правозахисної делегації в ПАРЄ
24 січня 2017 року представники Української Гельсінської спілки з прав людини, Кримської правозахисної групи та Регіонального центру прав людини мали дуже продуктивний день у Парламентській Асамблеї Ради Європи
Ми зустрілись з Віце-Президентом групи ALDE, речницею Парламенту Швеції з питань зовнішньої політики Керстін Лундґрен. Протягом зустрічі були обговорені різні проблеми щодо правами людини в Криму та на Донбасі. Також було наголошено на важливості розмежування гуманітарного та політичного форматів переговорів. Через Секретаріат групи ALDE наша делегація представила рекомендації та контрольні доповіді Жорді Шукла, доповідачу по Україні.
Після цього Надія Волкова взяла участь у сайд-івенті “Діти Донбасу”. Разом з народними депутатами Володимиром Ар’євим та Іриною Геращенко вона говорила про порушення прав дитини на Донбасі. Під час події Надія Волкова зазначила: «Для захисту дітей під час конфлікту, в контексті правових заходів ми повинні використовувати не тільки норми міжнародного гуманітарного права, а також заходи в галузі прав людини, такі як Європейська конвенція з прав людини. Але держава повинна відновити всі заходи, щоб зробити захист дітей своїм пріоритетом і, таким чином, запобігти порушенням проти них».
День закінчився зустріччю із заступницею керівника Офісу Комісара ПАРЄ з прав людини Бояни Урюмової та іншими працівниками Офісу. Протягом зустрічей члени делегації звертали увагу на необхідність незалежного міжнародного моніторингу ситуації в Криму, а також представили ідеї та рекомендації щодо розмежування гуманітарного та політичного форматів переговорів.
Під час однієї з неформальних зустрічей Сергій Заєць звернув увагу на проблему примусового одержання громадянства мешканцями окупованого Криму.
«Колективна екстериторіальна натуралізація, тобто змушення жителів окупованого Криму (громадян України) до одержання громадянства Російської Федерації є інструментом агресивної експансії з боку РФ. Це новий виклик, який загрожує сучасному світовому порядку. Все, що ми можемо зробити за допомогою правових заходів — ми можемо робити самі, але також дуже важливо довести ці проблеми до рівня політичної дискусії », — заявив він.
Завтра в ПАРЄ відбудуться загальні дебати “Функціонування демократичних інститутів в Україні”. Слідкуйте за нашими оновленнями.