Досвід України у перехідному правосудді заслухали на Балканах - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Досвід України у перехідному правосудді заслухали на Балканах

Події

15 листопада у столиці Боснії та Герцеговини відбулась міжнародна конференція «Майбутнє правосуддя перехідного періоду у Європі». Захід організувала Балканська мережа журналістських розслідувань у Боснії та Герцеговині (BIRN BiH). У ній взяли участь представники судової влади, міжнародних неурядових організацій, медійники. 

До панельної дискусії долучився виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко. Він виступив з доповіддю про роль організації у процесі створення стратегії перехідного правосуддя в Україні та ті проблеми, які постають після деокупації територій. 

Перехідне правосуддя – це довгостроковий спосіб відновлення та неповернення до конфлікту. До перехідного правосуддя можуть належати як судові, так і несудові способи захисту права із різним рівнем міжнародної участі або без такого, а саме (але не виключно): переслідування винуватців, відшкодування шкоди або ж репарації, пошук правди, інституційні реформи, перевірка на відповідність займаній посаді та звільнення або ж поєднання вказаних механізмів. 

Олександр Павліченко поділився напрацьованими підходами, які нині має Україна у створенні стратегії з перехідного правосуддя.

На жаль, цей процес у нашій країні поки що немає позитивного завершення. Але те, що ми маємо в тих історичних умовах, у яких перебуваємо – значне досягнення. У Боснії та Герцеговині лише підходять до цього питання: після 28 років по завершенню війни.

Учасники конференції розглянули український досвід і виклики, з якими вже зіштовхнулося суспільство, та які ще попереду.  

Організатори конференції «Майбутнє правосуддя перехідного періоду у Європі» обіцяють, що висновки та рекомендації щодо вдосконалення овнов перехідного правосуддя, опублікують у буклетах.

Більше про подію читайте (англійською) за посиланням http://surl.li/sorjnv


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber