Публікація

Допомогу дитині переселенців, народженій у Сумській області, призначили після консультації з юристом УГСПЛ – до суду звертатися не довелось

У серпні 2020 року до приймальні УГСПЛ у Сумах звернулась Пані А., яка проживає у місті Лебедин Сумської області. Вона поскаржилась, що у місцевому Управлінні соціального захисту населення їй відмовили у розгляді питання про призначення так званих “переселенських” грошей на дитину, яка народилась в родині вже після вимушеного переселення.

“Так стається доволі часто, і в осередках переселенців у Фейсбуці цю тему періодично обговорюють, – розповідає координаторка правопросвітнього напряму діяльності приймальні на Сумщині Наталія Єсіна, – Справа у тому, що у такої дитини, як правило, нема реєстрації проживання, а працівники соцзахисту, не заглиблюючись у деталі, ставляться до проблеми поверхнево і відмовляють в оформленні допомоги-ВПО”.

Експерт пояснила, що дитина, народжена у родині переселенців також є переселенцем, коли б вона не народилась, у 2014 році чи у 2020-му. “Дитині може бути відмовлено в цій допомозі тільки за умови, якщо у членів її родини у власності житло на підконтрольній українській владі території чи депозит, сума на якому перевищує допустимий мінімум (25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб)”, – говорить Єсіна.

“Так стається доволі часто, і в осередках переселенців у Фейсбуці цю тему періодично обговорюють, – розповідає координаторка правопросвітнього напряму діяльності приймальні на Сумщині Наталія Єсіна, – справа у тому, що у такої дитини, як правило, нема реєстрації проживання, а працівники соцзахисту, не заглиблюючись у деталі, ставляться до проблеми поверхнево і відмовляють в оформленні допомоги-ВПО”.

Тому відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг (Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505) має виплачуватися грошова допомога: дитині, як непрацездатній особі, та жінці, як особі працездатного віку, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Після консультації з юристами приймальні УГСПЛ у м. Суми жінка повернулась до відповідного підрозділу Управління соціального захисту населення з заявою про призначення грошової допомоги та усно пояснила позицію юристів УГСПЛ. Згодом таку допомогу було призначено – щомісяця тисячу гривень дитині та 442 грн матері.

Наталія Єсіна переконана: у цій історії важливо те, що Пані А. не довелося звертатися до суду, і чиновники змогли визнати помилку на ранньому етапі.

Захист прав людей, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації здійснюється завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Чат-бот в месенджері телеграм @CrimeaIsUabot зв’язує Україну з Кримом та безкоштовно допомагає кримчанам отримати українські паспорти, свідоцтва про народження/смерть та інші документи

Одна з величезних проблем сучасного суспільства – безкінечний обсяг суперечливої інформації, в якому все важче...

11 Листопада 2020

Круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти постконфліктного регулювання в Україні» (онлайн)

Запрошуємо на круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти ...

10 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: