Публікація

Донецький Меморіал: нові Правила внутрішнього розпорядку СІЗО порушують міжнародні стандарти дотримання прав людини

Нові Правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – Правила) затверджено у березні Міністерством юстиції України. Аналіз положень нового нормативного документу свідчить про те, що він не відповідає багатьом стандартам у сфері дотримання прав людини, як національним, так і міжнародним.

Тому правозахисна організація «Донецький Меморіал» звернулась до Уповноваженого з прав людини, до Міністра юстиції України та до Генерального прокурора України з пропозицією  вжити невідкладні заходи для припинення застосування Правил та ухвалення інших, більш адекватних Правил.

У зверненнях відмічається, що ухвалені Правила містять численні неузгодженості, неточності формулювань, не визначені терміни. До того ж документ розроблений без необхідних експертних процедур та без врахування думки громадськості та незалежних фахівців у сфері діяльності кримінально-виконавчої системи. Значна частина положень Правил суперечить деклараціям керівництва відомства про намір орієнтуватись у діяльності відомства на міжнародні стандарти в сфері дотримання прав людини.

Багато норм Правил – зокрема, до умов тримання та до поведінки ув’язнених осіб – не обґрунтована  та не є необхідною для досягнення мети попереднього ув’язнення. Кількість та ступінь правообмежень, які містяться у  нових Правилах, виходять далеко за межі мінімально необхідних.

На підтвердження своєї позиції «Донецький Меморіал» наводить науковий висновок, підготовлений фахівцями Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Звернення Правозахисного порядку денного з приводу відмови де-факто влади Криму відпустити на лікування журналіста радіо «Свобода»

Звернення Правозахисного порядку денного з приводу відмови де-факто влади Криму відпустити на лікування журналіста радіо «Свобода»...

11 Жовтня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: