Публікація

Документаторів Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” навчили цифровій безпеці

У понеділок, 15 лютого, у приміщенні МГО “Інтерньюз-Україна” розпочався тренінг із цифрової безпеки для представників Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”. Навчання проходять співробітники громадських організацій, які безпосередньо працюють із документуванням порушень прав людини на Донбасі.

 

content_img_4218

Навчальний тренінг триває три дні та включає в себе кілька сесій, присвячених захисту від втрати інформації та від зламу пристроїв. В перший день навчання учасники дізналися про цифрову безпеку на практиці: під час заняття документатори захистили свій робочий комп’ютер, телефон, портативні пристрої для збереження сенситивних даних.
Це – дуже важливі знання, що допомагають захищати програми та пристрої, якими ми користуємося в повсякденному житті. Виявилося, ці речі потребують серйозного захисту. Я також більше дізналася, як пов’язані між собою пристрої, мережа, програми, і на що все це впливає. Дуже важливий аспект – захист інформації, що зберігається на наших пристроях. Це надзвичайно актуально – вміти правильно користуватися сенситивною інформацією та знати, як її зберігати і захищати”, – розповіла учасниця тренінгу Тетяна Козлова, член ГО “Алчевський правозахисний аналітичний центр”.
В ході тренінгу учасники змогли зашифрувати диски з даними та окремі файли на своєму комп’ютері, дізналися про принципи створення і збереження стійких до зламу паролів. Документатори також навчилися захищати комп’ютери та смартфони від вірусів, аби дані, отримані від потерпілих на Донбасі, були у максимальній безпеці.
content_img_4202
Тренінг проходить у рамках DSS380 (Digital Security School Ukraine) – спільного проекту eQualit.ie (Монреаль, Канада) та Інтерньюз-Україна (Київ, Україна) і проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Посилення інституційного розвитку Коаліції через розвиток електронної бази порушень та зміцнення внутрішніх та зовнішніх комунікацій», що реалізується за підтримки ПРООН.
Джерело: jfp.org.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Правозахисниця і дослідниця Яна Товпеко: «Все більше робіт присвячено гендерній тематиці та проблемам дискримінації ЛГБТІК-спільноти»

Інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну». Учасницею чергової бесіди стала правозахисниця і...

15 Червня 2020

Правозахисниця Юлія Сачук: “Права людини стають цінністю, яка об’єднує країну, сприяючи її розвитку”

Інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну». Учасницею чергової бесіди стала правозахисниця Юлія...

08 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: