До 6 річниці звільнення Слов’янська правозахисники презентують серію звітів про порушення прав людини під час окупації міста - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

До 6 річниці звільнення Слов’янська правозахисники презентують серію звітів про порушення прав людини під час окупації міста

Анонс

6 липня об 11-00 в Українському кризовому медіа-центрі правозахисники презентують серію звітів про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України –  події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу.

Під час презентації правозахисники розкажуть про  життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; функціонування незаконних в’язниць, створених НЗФ; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; питання примусової праці та торгівлі людьми в незаконних місцях несвободи; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також правозахисники висвітлять питання розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації та пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

🎙Спікери:

🔘 Євгенія Бардяк, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття»

🔘 Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ

🔘 Наталія Каплун, документаторка БФ Восток SOS

🔘 Катерина Котлярова, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»

🔘 Андрій Москаленко, юрист ГО «Громадський комітет конституційних прав і свобод громадян»

🔘 Надія Нестеренко, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»

🎥 Трансляція презентації відбуватиметься на сторінці УГСПЛ (https://www.facebook.com/Ugspl/ ) та Українського кризового медіа-центру (https://www.facebook.com/uacrisis.ua/).

Звіт «Місто, з якого почалася війна» складається з двох частин.

Перша частина видання «Місто, з якого почалася війна: на головну роль призначено…» підготовлена та представлена УГСПЛ за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

Друга частина видання «Місто, з якого почалася війна» підготовлена Східноукраїнським центром громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисним центром громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve WustrowCentre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.

 

Довідково: Центр документування УГСПЛ займається історіографією подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Нині  уже задокументовані події у:

✅ Сєвєродонецьку: https://bit.ly/3eOvvsG;

✅ Мар’їнці: https://bit.ly/3cFGJ0v;

✅ Попасній: https://bit.ly/2VPWs6l;

✅ Маріуполі: https://bit.ly/2Y0Ozxx;

✅ Переможному: https://bit.ly/3eIII64;

✅ Станиці Луганській: https://bit.ly/2zpHQDj;

✅ Слов’янську: https://bit.ly/2VQY0x9;

✅ Кадіївці: https://bit.ly/3ipYvZk.

 

Право знати правду – один з 4 базових елементів перехідного правосуддя. Наприкінці минулого року правозахисники презентували оновлену українську модель перехідного правосуддя (https://bit.ly/2yEriXA) задля захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту. Нині концепцію доопрацьовують в робочій групі з питань реінтеграції ТОТ Комісії з питань правової реформи при Президентові України (https://bit.ly/2S2oCdo).

 

Документування подій на Донбасі з 2014 року і до тепер відбувається в рамках програми «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна).