Публікація

Депутатський дозор або так починалась інквізиція

Після створення органу, що регулює моральність у суспільстві (Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі), депутати вирішили відродити діяльність інквізиції. Народні обранці пропонують передбачення долі та ворожіння заборонити, а винних карати штрафом. Про спалення поки що мова не йде.

 

Так, 7 народних депутатів* (П. Унгурян, В. Дубіль, Ю. Бут, Смітюх Г., Шмельова С., Рудченко М., Царьков Є.) вирішили прирівняти діяльність екстрасенсів, знахарів та ворожок з ПОШИРЕННЯМ ПОРНОГРАФІЇ! Цитую шедевр українських «інквізиторів»: «у Законі України “Про захист суспільної моралі cтаттю 5, абзац 4, після слів «жорстокості, поширення порнографії» доповнити інформацією наступного змісту: « діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів, послуг з передрікання майбутнього (долі)».

 

Залишається тільки здогадуватись, що надихнуло депутатів ініціювати такий законопроект. Можливо, прочитання «Молоту відьом» де розповідається про те, як цих зловмисниць ловити і карати. Можливо довідник інквізитора. Та факт залишається фактом – ініціатива народних обранців суперечить Конституції України та Європейській конвенції з прав людини.

 

Так, юрист Харківської правозахисної групи Айгуль Муканова зазначає: «В цій ситуації можливо нам усім варто перечитати Конституцію, а також Європейську конвенцію про захист прав людини і основних свобод, а також Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, які ратифіковані Україною та є частиною національного законодавства. Новий законопроект прямо суперечить викладеним в цих документах принципам і порушує право на свободу слова та свободу вираження поглядів, право на передачу та отримання інформації. Він порушує також право на свободу світогляду та віросповідання. Адже під визначення, які надаються в законопроекті, можна підвести обряди будь-якої релігійної концесії та будь-яку інакомислячу людину.

 

Якщо ж говорити про передбачення майбутнього, тут вже можна притягнути до адміністративної відповідальності кого завгодно, наприклад метеорологічні станції, політологів і т.д.

 

Фактично даний законопроект встановлює цензуру, рамки якої можуть довільно визначатися державними органами, що неприпустимо для демократичної держави, якою проголосила себе Україна».

 

З огляду на це, залишається запропонувати народним депутатам законопроект відкликати, а для убезпечення громадян від сил зла, особисто нести дозор. І хай буде з ними сила!

 

*Загальновідомо, що 7 – це щаслива цифра. Мабуть тому народні обранці саме цією кількістю вирішили подавати законопроект. Бо хто цих екстрасенсів знає, можуть і карму зіпсувати!

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

УГСПЛ разом з БО «Легалайф-Україна» презентували дослідження «Вплив збройного конфлікту на Сході України на працівниць комерційного сексу» (фото)

23 січня 2020 року в приміщенні в ІА «Главком» відбулася Презентація дослідження УГСПЛ: «Вплив збройного конфлікту...

23 Січня 2020

УГСПЛ запрошує до участі та співпраці в проведенні конференції “Дискримінація вразливих груп населення в Україні: державна політика і громадська думка”

Шановні колеги! Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) планує проведення публічного заходу на тему...

22 Січня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: