Публікація

Декриміналізація секс-роботи в Україні вже знаходиться на етапі розробки нормативних документів

8 липня 2019 року в офісі Омбудсмена України відбулось перше Установче засідання міжвідомчої робочої групи, яку було створено в грудні 2018 року на засіданні Національної Ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу та ТБ в Україні.

Рішення про створення даної групи було прийнято 13 грудня 2018 року на засіданні Національної Ради за поданням від представників спільноти секс-працівників Наталії Ісаєвої та Петра Полянцева.

До групи ввійшли представники державних установ, правозахисних та благодійних організацій, а саме: Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Міністерств юстиції та охорони здоров’я, Національної поліції, Української Хельсінської спілки з прав людини, МБФ «Альянс громадського здоров’я», БО «100% життя», МФ «Відродження», Amnesty International в Україні, БО «Легалайф-Україна».

Таке широке об’єднання правозахисників, активістів та чиновників в першу чергу займеться проблематикою насильства та порушення прав секс-працівників, а також обмеженнями у доступі до медичних послуг. В групі обговорювали можливості для декриміналізації секс-праці в Україні, вирішення комплексу проблем у різноманітних сферах з усунення стигматизації та дискримінації людей. Перед учасниками групи зараз стоїть складний виклик: напрацювати проект реформи законодавства про секс-працю, який забезпечить захист прав секс-працівників та буде підтриманий суспільством.


«Групу об’єднує цінність прав людини. Ми, як представники спільноти секс-працівників, сподіваємся розробити дієвий закон. Він має захищати секс-працівників та поширювати на них діючі соціальні гарантії, а також запустити програми які допоможуть залишити цю роботу тим хто цього потребує», – каже Наталія Ісаєва, директорка БО «Легалайф-Україна»
Чи готове українське суспільство до такого кроку? Наталія Ісаєва, опираючись на результати соцдосліджень, стверджує, що українці позитивно сприймають декриміналізацію і готові до неї за певних умов.

Вона презентувала результати дослідження щодо ставлення, переваг, можливостей та перешкод декриміналізації секс-праці в Україні, яке проводилось БО «Легалайф-Україна» спільно із АЦ «Соціоконсалтинг»  у 2018-2019 роках. Аналіз даних підтверджує, що якби більшість не ставилась до секс-праці та секс-працівників, але цінність життя людей, їх безпека та захищеність є головним пріоритетом для суспільства та держави. І більшість громадян України готові позитивно сприйняти декриміналізацію за певних умов.  Тому, головною та спільною задачею учасників групи є пошук таких можливостей та напрацювання пропозицій щодо реформи законодавства про секс працю в Україні, які забезпечать захист  секс-працівників та будуть підтримані суспільством.

Джерело БО «Легалайф-Україна»

УГСПЛ надає інформаційну та консультативну підтримку адвокаційним діям з декриміналізації секс-праці в Україні в рамках проекту «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: