Публікація

«Crimea: History and People» — безкоштовний англомовний онлайн-курс про минуле і сьогодення Криму

Український інститут зі студією онлайн-освіти EdEra запускають безкоштовний онлайн-курс «Crimea: History and People». У ньому минуле і сьогодення півострову Крим розкривається через призму корінного народу України — кримських татар. Історія та культура Криму є невід’ємною частиною не лише історії України, але й глобальної, з огляду на проблеми корінних народів, політичні, військові та світоглядні виклики сьогодення.

Онлайн-курс розкриває складність владних відносин у Чорноморському регіоні та розповідає про стародавню історію Криму й Кримського ханату. Колоніальна політика Російської імперії щодо півострову та примусова депортація кримських татар у 1944 радянською владою теж не залишаться поза увагою. 

Курс “Crimea: History and People” розповість про унікальну культуру кримських татар та їхню тривалу боротьбу за право повернутися на батьківщину. Автори пояснюють виклики з якими зіткнулася незалежна Україна через російську політику щодо півострову, а також обставини та руйнівні наслідки тимчасової окупації півострову Росією у 2014 році. Про ці та інші сюжети у 12 лекціях.

«Розуміти процеси, що відбувалися та відбуваються на Кримському півострові, критично важливо для іноземців в контексті сучасних подій. Ми нарешті пишемо самі власну історію. Тому нам важливо було створити перший у англомовному світі курс, який систематизований знанням про історію Криму та кримських татар, що був створений у кооперації українських та кримськотатарських дослідників», — пояснює Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту.   

Алім Алієв

«Міжнародний фонд «Відродження» був радий підтримати створення цього онлайн-курсу, який дозволить міжнародній аудиторій більше дізнатися про історію Криму та корінного народу — кримських татар. Крим особливо важливо тримати в полі уваги зараз, у час нового загострення російської агресії», — говорить Станіслав Лячинський, директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження».

 

Курс безкоштовний. Мова викладання — англійська. Для проходження необхідно лише зареєструватися на міжнародній освітній платформі Udemy.

Онлайн-курс «Crimea: History and People» розроблено Українським інститутом та студією онлайн освіти ЕдЕра у співпраці з науковцями з України та Туреччини. Курс створено  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

Деталі ТУТ.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: