Публікація

Чи законно перевіряти викладачів на наявність судимості?

Як повідомляє сайт www.korrespondent.net, київська влада має намір перевіряти педагогів на наявність судимості. Чи буде законною така перевірка?

Коментує юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк:

«При влаштуванні на роботу відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю працівники зобов’язані подати трудову книжку і паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Особи, які вперше шукають роботу і не мають трудової книжки, повинні пред’явити довідку з будинкоуправління (ЖЕК) або сільської Ради про останнє заняття, паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.

Неповнолітні, яким ще не виповнилось 16 років, замість паспорта подають свідоцтво про народження, військовослужбовці подають військовий квіток. Звільнені з місць відбування покарання зобов’язані подати довідку про звільнення. Певні посади (професії) потребують відповідного рівня підготовки або відповідного стану здоров’я. Для того, щоб їх обіймати, майбутній робітник подає документ про освіту та/або медичний висновок. Також, зайняття певних посад може пов’язуватись із громадянством особи.

Водночас вимоги щодо подання довідки про несудимість для працевлаштування вчителів законодавством не встановлено, а отже вимога щодо надання такої довідки буде незаконною. Оскільки відповідно до ст. 25 Кодексу законів про працю власник або уповноважений ним орган не мають права вимагати від працівника подання різного роду довідок, наприклад, про склад сім’ї, забезпечення житловою площею, відомості про партійну і національну приналежність, походження, прописку та інші документи, подання яких не передбачено законодавством».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

allablahaa-380x145

Алла Блага (УГСПЛ): “Застосування принципів перехідного правосуддя дозволить людям дізнатися правду про минулі події без «страшилок» або прикрас”

Продовжуємо серію бліц-інтерв’ю з експертами УГСПЛ щодо впровадження засад перехідного правосуддя в Україні. Алла Блага, д.ю.н.,...

15 Березня 2018

images

Якщо український політикум прийме принципи перехідного правосуддя, то як це вплине на звичайних громадян? Бліц-інтерв’ю з експертами УГСПЛ

До вашої уваги частина друга серії бліц-інтерв’ю щодо впровадження принципів перехідного правосуддя в Україні. Олег...

14 Березня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування