Публікація

Чи дотримуються на Черкащині права людей з інвалідністю?

Чи дотримуються органи влади прав людей з інвалідністю? Таким питанням здались правозахисники з Черкащини.

Громадська організація Черкаський правозахисний центр у співпраці з громадською організацією Волонтер Черкащини провели моніторингові дослідження на рівні п’яти міст Черкаської області – Чигирина, Звенигородки, Корсунь-Шевченківського, Канева, а також селища міського типу Лисянки.

Правозахисники проаналізували стан дотримання прав людей з інвалідністю, які пересуваються за допомогою інвалідного візка та роботу органів місцевого самоврядування в даному напрямку.   

Дослідження проводилося за наступними питаннями:

  • доступ до правосуддя людей з інвалідністю;
  • доступність до освіти людей з інвалідністю; 
  • транспортна доступність та забезпеченість транспортом людей з інвалідністю;
  • послуги з соціальної реабілітації та забезпеченість соціальними послугами людей з інвалідністю;
  • забезпеченість пільгами;
  • доступ до пільгових ліків, лікування людей з інвалідністю.

Дослідження проводилося шляхом візуального огляду об’єктів інфраструктури та аналізу локальних нормативних актів на предмет наявності та дієвості роботи місцевої влади у напрямку забезпечення дотримання прав людей з інвалідністю.

Результати проведених досліджень виявились очікуваними:

  • Архітектурна доступність у населених пунктах знаходиться на задовільному рівні. Попри те, що пандусами обладнано майже всі будівлі, вони виконані з порушенням будівельних норм.
  • Сайти місцевих органів влади не містять інформації для людей з інвалідністю щодо механізмів отримання послуг.
  • На місцях не приймаються цільові програми щодо забезпечення прав людей з інвалідністю.
  • Органи місцевого самоврядування (міста та селища) не мають достатніх повноважень та ресурсів для забезпечення прав людей з інвалідністю.

З моніторинговими звітами можна ознайомитись за посиланням.

Зо словами правозахисника Тараса Щербатюка, моніторинг надав можливість виявити основні проблеми та не доопрацювання на місцевому рівні, що стосуються забезпечення прав людей з інвалідністю.

«Надалі організація проводитиме роботу з підготовки цільових програм щодо забезпечення прав людей з інвалідністю та інформаційних матеріалів по права людей з інвалідністю, що надасть можливість підняти обізнаність цільової групи про свої права», – сказав Тарас Щербатюк.

При проведенні дослідження використовувалися окремі інструменти проекту «Правозахисна паспортизація областей», який було розроблено Українською Гельсінською спілкою з прав людини та офісом уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Проведення роботи в рамках проекту “Права людини та їх дотримання на Черкащині” відбувається за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія Успіху».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

В Краматорську відбулося обговорення Рекомендацій УГСПЛ з поліпшення доступу мешканців громад, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та ВПО до соціальних допомог та послуг

29 листопада 2019 року, в Краматорську, у приміщенні Антикризового центру відбулася презентація аналітичного огляду УГСПЛ...

03 Грудня 2019

Презентація аналітичного огляду УГСПЛ “Надання соціальних послуг мешканцям громад, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та внутрішньо переміщеним особам”

29 листопада 2019 року, в Краматорську, у приміщенні Антикризового центру (вул. Марата, 1, 1-й поверх)...

27 Листопада 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: