Брифінг щодо законпроєктів про захист заручників Кремля та їх родин - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Брифінг щодо законпроєктів про захист заручників Кремля та їх родин

Анонс

19 жовтня о 9.30 на другому поверсі Верховної Ради України (преспойнт) відбудеться брифінг правозахисників та народних депутатів щодо законодавчих ініціатив, що стосуються соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також членів їх сімей. Пряму трансляцію можна переглянути у Фейсбук на сторінках організаторів чи у події.

Наразі незаконно ув’язнені у зв’язку із російською агресією та члени їхніх сімей постійно стикаються із багатьма соціально-побутовими питаннями, що пов’язані із втратою годувальника, необхідністю оплати послуг адвокатів, отримання лікування та реабілітацією після звільнення, нарахуванням робочого стажу, виплатою прострочених кредитів та іншими проблемами.
Законопроєкти, що подав на розгляд Верховної Ради Президент Володимир Зеленський, запроваджують соціальний та правовий захист таких осіб, а також членів їхніх сімей, зокрема, через надання гарантованої грошової допомоги.
Так, проєкт закону «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей» (р.н. 6104) передбачає створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок агресії проти України. Також на законодавчому рівні визначається процедура визнання особи такою, що позбавлена особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Крім того глава держави зареєстрував у парламенті пов’язані з попереднім законопроекти «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей» та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України».
Детальніше про ці законодавчі ініціативи розкажуть учасники брифінгу:
▪Марія Мезенцева, народна депутатка України;
▪Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод;
▪Рустем Умєров, народний депутат України;
▪Лариса Шевандіна, дружина полоненого в ОРДЛО, місцезнаходження невідомо;
▪Петро Вигівський, батько політв‘язня Валентина Вигівського;
▪Марія Томак, співзасновниця Медійної ініціатива за права людини;
▪Антон Кориневич, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
▪Євгенія Кравчук, народна депутатка України;
▪Вадим Галайчук, народний депутат України.
За додатковими питаннями звертатися до Наталії Відєнєєвої, Центр громадянських свобод [email protected], +38-0504115205.
Брифінг організований парламентською МФО “Кримська платформа» та Коаліцією на захист бранців Кремля, до складу якої входять наступні організації:
Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, ГО “КримSOS”, ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ.

Захист прав постраждалих в ході збройного конфлікту здійснюється а підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.