Публікація

Апробуємо Місцевий індекс прав людини!

Місцевий індекс прав людини — це міні-проект Української Гельсінської спілки з прав людини, спрямований на підтримку реформи децентралізації.

Ми завершуємо розробляти механізм моніторингу системи індикаторів, які характеризують ставлення місцевого самоврядування до вирішення проблем місцевого рівня з позиції прав людини.

До розробки системи моніторингу долучилась група експертів з різних галузей прав людини та діяльності місцевого самоврядування. Ми опрацювали сучасні міжнародні моделі прав людини та їх оцінювання; узагальнили кращі іноземні та вітчизняні практики моніторингу прав людини на місцевому рівні; врахували специфіку розвитку повноважень місцевого самоврядування в процесі реформи.

На цьому етапі важливо побачити, як спрацює система індикаторів наживо, безпосередньо у населених пунктах. Такими були обрані місто Ужгород та с. Білозір’я Черкаської області.

Ужгород
Ужгород

За нашим задумом проводити такий моніторинг зможуть місцеві активісти відібрані Спілкою, а також додатково підготовлені. До апробації ж були залучені одні з розробників інструменту – представники громадських приймалень УГСПЛ у Закарпатській та Черкаській областях.

Білозірська ОТГ
Білозірська ОТГ

Апробація моніторингу розпочата, будемо інформувати про її результати.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Складний, але продуктивний діалог: фахівці КМДА, Національної поліції та районних держадміністрацій обговорюють стихійні ромські поселення

16 вересня 2019 року розпочався перший день тренінгу “Взаємодія органів місцевого самоврядування та Національної поліції...

17 Вересня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: