Публікація

Аналіз захисту від катувань та поганого поводження в Україні у 2016 році

До вашої уваги розділ звіту правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2016»

Розділ щорічної доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні»присвячений захисту від катувань та поганого поводження, підготувала Ганна Овдієнко, юрисконсульт Харківської правозахисної групи.

Серед загальних проблем, висвітлених у матеріалі – низький рівень забезпечення медичною допомогою у закладах пенітенціарної системи, екстрадиція іноземців до країн, де їх життю та здоров’ю загрожує небезпека, а також катування затриманих у відділках поліції. Як важливий підкреслений аспект тотальної недовіри до правоохоронних органів.

У якості ілюстративних випадків жорстокого поводження Ганна Овдієнко приводить ситуації із побиттям затриманого на Кіровоградщині та свідка на Харківщині; катуванням у Чернігівському СІЗО; ненаданням медичної допомоги засудженим, хворим на СНІД, туберкульоз та тим, хто потребує негайного хірургічного втручання; неналежними умовами тримання під вартою та низку інших. Зокрема, проаналізовані випадки, що мали місце на тимчасово окупованих територіях, в тому числі щодо мирних жителів.

Записати
фото зі звіту “Ті, що пережили пекло” Коаліції правозахисних організацій “Справедливість заради миру на Донбасі”

У даній статті авторка аналізує практику Європейського суду з прав людини, а також практику національних судів та правоохоронних органів. Окрема увага присвячена справі волинських фальсифікаторів, яка мала місце у грудні минулого року. У висновку представлено низку спеціальних рекомендацій.

З відповідним розділом звіту детально можна ознайомитись за посиланням.  

Публікація доповіді здійснюється в авторській редакції та постійно оновлюється

Публікація здійснюється за підтримки Посольства Швеції в України

Фото взяте зі звіту “Ті, що пережили пекло” Коаліції правозахисних організацій “Справедливість заради миру на Донбасі”. Фото заставки – grom-che.com

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

dity_887cc

Паризькі зобов’язання та принципи щодо захисту дітей від незаконного використання збройними силами або угрупованнями в контексті збройного конфлікту на сході України

До вашої уваги аналітичний огляд Паризьких зобов’язань та Паризьких принципів 2007 року щодо захисту дітей...

08 Грудня 2017

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування