Публікація

Активісти провели акцію солідарності з китайським правозахисником Лю Сяобо

7 березня у місті Києві відбулась акція міжнародної солідарності з ув’язненим китайським правозахисником Лю Сяобо. Із десятка пазлів учасники зібрали під Посольством Китаю в Україні велике зображення Лю Сяобо.

Почесний Президент українського відділення міжнародного ПЕН-клубу Євген Сверстюк коментує ідею акції: «Наш час любить підмінювати правду успіхом і логікою доконаних фактів. Але усі розуміють, що економічні успіхи сьогоднішнього Китаю не можуть перекрити тисячоліть китайської культури, яка утверджувала зовсім інші цінності. Так само як ув’язнення Президента китайського ПЕН-Клубу Лю Сяобо не може затьмарити його імені, навпаки, це імя стає ще вищим і світлішим».

Слід відзначити, що подібні акції підтримки Лю Сяобо протягом першого тижня березня відбуваються по всьому світу. Вони є частиною міжнародної кампанії в підтримку Лю Сяобо, що була ініційована Front Line Defenders та PEN International.

«Владою Китаю здійснюється політика цензури щодо Лю Сяобо – про нього не можна говорити, навіть інтернет-контент зі згадками про нього видаляється. Ми хотіли показати, що не дивлячись на це, українці знають про нього. І ми вимагаємо свободу Лю Сяобо, єдиному сучасному ув’язненому лауреату Нобелівської премії!» – зазначає Назарій Боярський, один із організаторів акції в Україні.

Учасники акції у всьому світі прагнуть привернути увагу до триваючого ув’язнення Лю Сяобо та його дружини, тим самим сприяти його звільненню, а також – інших правозахисників та громадських активістів, що знаходяться у в’язницях Китаю.

Акцію організовує Центр Громадянських Свобод. Захід підтримали Центр «Соціальна дія», Центр інформації про права людини,  Дебатна Академія.

Довідково:

Лю Сяобо – китайський правозахисник, поет, який у грудні 2009 р. був засуджений до 11 років ув'язнення за «підрив державного устрою». Цей вирок був засуджений з боку Євросоюзу, США та Верховного комісара ООН з прав людини. У 2010 році Лю отримав Нобелівську премію миру. Представник МЗС Китаю заявив, що присудження йому премії було б «цілком помилковим». Лю Сяобо став єдиним в сучасній історії лауреатом Нобелевської премії, якому не тільки не дозволили бути присутнім на церемонії вручення, але й не дозволили отримати її через рідних і близьких.

Більше про міжнародну кампанію в підтримку Лю Сяобо: http://www.lighthonestyhrd.org/

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: