Публікація

Адвокати з Одеси добилися через суд дозволу на усиновлення дітей ВІЛ-інфікованими батьками

УГСПЛ вітає колег адвокатів Олега Белова та Віталія Матвеева з важливою судовою перемогою щодо захисту прав ВІЛ-інфікованих громадян.

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним п. 3 Переліку наказу МОЗ від 20.08.2008 року №479 щодо захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, а саме хворобу, зумовлену вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Судове засідання за позовом до Міністерства охорони здоров’я Украіїни про визнання незаконним та нечинним наказу МОЗ від 20.08.2008 року №479 у частині, що стосувалася усиновлення дітей ВІЛ-інфікованими відбулося у понеділок, 28 жовтня 2019 року.

У червні минулого року Віталій Матвєєв в інтересах свого клієнта, який є інвалідом 2-ї групи, звернувся до Окружного адмінсуду Києва з позовом до МОЗ. “Більше ніж рік ця справа перебувала на розгляді у суді, однак права людини все ж таки було захищено. Завдяки цьому унікальному судовому рішенню, люди, які живуть з ВІЛ, будуть мати можливість бути опікуном, піклувальником чи усиновлювачем”, – написав Олег Бєлов.

Суд вирішив, що пункт про заборону всиновлення дітей ВІЛ-інфікованими носить дискримінаційний характер. ” Держава гарантує надання всім людям, які живуть з ВІЛ, та особам, які належать до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ, рівних з іншими громадянами можливостей для реалізації їхніх прав, зокрема в частині можливості адміністративного та судового захисту своїх прав (ч.2).  Дискримінація особи на підставі наявності в неї ВІЛ-інфекції, а також належності людини до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ забороняється. Дискримінацією вважається дія або бездіяльність, що у прямий чи непрямий спосіб створює обмеження, позбавляє належних прав особу або принижує її людську гідність на підставі однієї чи кількох ознак, пов`язаних з фактичною чи можливою наявністю в неї ВІЛ, або дає підстави віднести особу до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ (ч. 3)”, – йдеться у тексті рішення суду, яке опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень.

Джерело портал odesa.depo.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Олександр Павліченко: “Указ т.зв. “ДНР” про про виявлення та передачу безхазяйного майна у муніципальну власність може бути способом шантажувати можливістю відібрати житло”

28 квітня 2021 року окупаційна влада так званої «Донецької Народної Республіки» затвердила указ про виявлення...

30 Квітня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: