Публікація

Адвокат УГСПЛ про те, чому КиївПрайд2016 – це важливо

У Києві триває Міжнародний Форум ЛГБТ «КиївПрайд2016». Навколо події не вщухають емоційні дискусії в українському суспільстві. Особливо щодо центрального заходу Форуму – Маршу рівності, правозахисної ходи, на якій, за оцінками організаторів, очікується кілька тисяч людей.

Ми продовжуємо публікації коментарів представників УГСПЛ на тему Прайду в контексті прав людини. Адвокат Центру стратегічних справ спілки Дмитро Мазурок розповів, чому Марш на часі та чому Прайд – це не тільки про ЛГБТ.

— Чому проведення КиївПрайд2016 та Маршу рівності є важливою подією для захисту прав людини в Україні?

— Україна переживає важкі часи. Особливо зараз, якомога частіше, треба нагадувати суспільству про права людини, про фундаментальні цінності нашого суспільства: людське життя, особисту свободу, свободу вираження поглядів. Наші громадяни повинні бути взірцем порядності, чесності та толерантності. Тільки там ми зможемо здобути мир і добробут.

Мазурок фото (цв фон УГСПЛ)

— Чому КиївПрайд — це не лише про ЛГБТ?

— Кожен хоче відчувати себе у безпеці. Незалежно від статі, раси, сексуальної орієнтації тощо, всі є рівними. Кожен з нас однаково потребує захисту від жорстокого поводження та принизливого ставлення. Зараз одні, потім інші. В різні часи були групи людей, які зазнавали утиску. Я проти такого та не хочу нових прикладів дискримінації.

— Хто, з позиції прав людини, має бути відповідальним за безпеку під час проведення Маршу рівності?

— У 1997-му році Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини. З цього часу наша країна взяла на себе зобов’язання забезпечити кожному свободу зібрань та вираження поглядів. Незалежно від обставин, Уряд повинен захистити життя людини та попередити будь-яке жорстоке або таке, що принижує людську гідність поводження.

— Чому особисто Ви підтримуєте цю подію?

— Держава — це не знеособлена істота. За кожною посадою є обличчя. Якщо чиновник не докладає зусиль, щоб захистити моє право мирно вийти на Марш рівності та висловити свою громадянську позицію щодо ЛГБТ, я навіть не хочу думати, що буде коли я захочу вийти на Марш проти корупції та злочинів цих посадовців. Своїм прикладом я хочу показати, що в моїй країні громадянське суспільство має вагу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява громадських організацій щодо звіту Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

У травні цього року закінчила роботу Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України, яка  розслідувала напади...

10 Липня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: