Публікація

75 лідерів громадських організацій звернулися до Президента із закликом захистити виборчі права переселенців

У зверненні, зокрема, йдеться про потребу започаткувати діалог для вирішення актуальної проблеми із захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів.

«Протягом 2014-2019 рр. ми приклали значних зусиль для забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів, – відзначаються автори звернення. – Враховуючи міжнародні стандарти, підготували низку законопроектів, провели масштабні інформаційні кампанії та активно працювали із народними депутатами. На жаль, Верховна Рада України VIII скликання провалила завдання із захисту прав внутрішньо переміщених осіб та інших груп виборців. Це було викликано безсистемністю державної політики щодо переселенців та мешканців тимчасово окупованих територій, домінуванням політичних мотивів у процесі прийняття рішень».

Автори звернення звертають увагу гаранта Конституції, що лише 1% з 4,5 мільйонів наших громадян, які мають виборчу адресу на тимчасово окупованих територіях, мали змогу проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України. «На місцевих виборах внутрішньо переміщені особи взагалі не мають можливості реалізувати конституційне право голосу», – наголошують лідери громадських організацій та об’єднань.

«Сподіваємось, що Президент України та новий парламент зможуть припинити довготривалу бездіяльність держави і оперативно після початку роботи парламенту ІХ скликання вирішити нагальні проблеми у сфері виборчих прав громадян, – йдеться у зверненні. – Зустріч із Вами дозволить не лише напрацювати першочергові рішення для захисту прав громадян, але і подати сигнал суспільству про завершення періоду байдужості до проблем переселенців та мешканців тимчасово окупованих територій.  Цей поступ вже має підготовлену основу – розроблено і широко обговорено проект Закону України №6240 «Про забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

«Ми бачимо шанси для суттєвого прогресу у сфері виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і звертаємось до Вас із закликом виступити на правах гаранта прав і свобод громадян,  ініціатором цих зрушень. Висловлюємо готовність зустрітися у зручний для Вас час», – завершують свій лист до Президента Володимира Зеленського лідери неурядових організацій.

Підписати звернення й ознайомитися із усіма підписантами можна за цим посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Третій міжнародний форум щодо східної України Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення

25-26 листопада 2021 року відбудеться Третій міжнародний форум щодо східної України “Подолання конфлікту на Донбасі як...

16 Листопада 2021

Державні органи вчиняють злочин, не виконуючи рішення суду про компенсацію за втрачене внаслідок бойових дій на Донбасі майно, – юристка УГСПЛ

Українські суди поки не наважуються прийняти рішення про виплати моральної та матеріальної шкоди за зруйноване...

04 Листопада 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: