731 день повномасштабної війни в Житомирській області: узагальнення подій - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

731 день повномасштабної війни в Житомирській області: узагальнення подій

Новина

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Рівне, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 731 день (24 лютого 2022 р. 24 лютого 2024 р.) повномасштабної російсько-української війни на території Житомирської області.

Було задокументовано та внесено до бази даних  744  епізоди

Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення. 


1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Житомирській області нами було зафіксовано загалом 51 епізод, пов’язаний із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих
Загибель людини 38
Поранення людини 108
Усього 146

2. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Житомирській області за досліджуваний період унаслідок переважно ракетних ударів було зруйновано/пошкоджено щонайменше 1543 об’єкти цивільної інфраструктури, серед яких:

Вид об’єктів Кількість
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 66
Громадські організації  1
Будівлі житлово-побутового призначення 1244
Об’єкти культурно-розважального закладу 10
Будівлі лікувально-оздоровчого закладу  13
Будівлі освітньо-виховного закладу 48
Будівлі державної установи 17
Об’єкти транспортної інфраструктури 10
Господарчі угіддя, ліси 35
Будівлі культового призначення 2
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 48
Історичні пам’ятки 4
Мости 6
Транспортні засоби (автомобіль, судно) 39
Загалом об’єктів 1 543

Протягом лютого 2024 року не зафіксовано нових випадків пошкодження/руйнування цивільної інфраструктури на території Житомирської області внаслідок збройної агресії РФ. Натомість ми продовжуємо аналізувати інформацію про події, які відбулися на території Житомирщини. Зокрема за інформацією Державної екологічної інспекції Поліського округу, загальна сума збитків за забруднення атмосферного повітря через пожежу і руйнування на місці влучання російської ракети у Житомирі, яка сталася у березні 2022 року,  збільшилась на понад пів мільйона гривень. Раніше, 7 липня 2023 року інспекція повідомляла, що загальна сума збитків екології становить 63 мільйони гривень. 

3. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Житомирській області сталися такі події:

Подія Епізодів
Арт. обстріл (бомбардування) 312
Авіаудар 120
Ракетний удар 210
Вибуховий пристрій 19
Незаконне позбавлення волі 3
Привласнення майна цивільних осіб 12
Умисне вбивство цивільної людини  1

За досліджуваний нами період збройні сили РФ двічі намагались обстріляти територію Житомирщини. За повідомленнями Начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка, 3 лютого та 11 лютого 2024 року силами ППО були вражені повітряні цілі над територією області. В обох випадках жертв та постраждалих немає. 

Протягом лютого 2024 року вибухотехніки знешкодили 3 одиниці вибухонебезпечних предметів. Зокрема за повідомленнями ГУ ДСНС у Житомирській області, 13 лютого 2024 року у лісовому масиві поблизу с. Морозівка місцеве населення виявило залишки протитанкової керованої ракети. 22 лютого 2022 року мешканці с. Давидки виявили на полі дві некеровані авіаційні ракети. 

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що під час повномасштабної російсько-української війни гинуть та дістають поранення цивільні особи, стаються руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель та об’єктів інфраструктури за рахунок навмисних та невибіркових обстрілів. 

Ми продовжуємо фіксувати та збирати інформацію щодо подій, які сталися протягом повномасштабного вторгнення на території Житомирської області. 

Основне фото: Державна екологічна інспекція Поліського округу

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу [email protected]