Публікація

Тортури та нелюдське поводження: правозахисники оприлюднять докази злочинів сепаратистів та російських збройних сил щодо українських полонених.

15 травня 2018 року об 11:00 у Києві у приміщенні прес-центру «Главкома» правозахисники з ГО Truth Hounds та Української Гельсінської спілки з прав людини презентують звіт «Підвали.rar» з аналізом доказів злочинів проти людяності сепаратистів так званої «ДНР» та підрозділів збройних сил Російської Федерації за період 2014-2015 років. Зібрані факти документатори передадуть до Міжнародного кримінального суду.

У звіті наведено беззаперечні докази тортур над цивільним населенням та солдатами ЗСУ, нелюдського поводження, що принижує гідність людини, вбивств полонених, імітації розстрілів, вербування у збройні сили бойовиків, використання неповнолітніх для «служби» в незаконних збройних формуваннях та фактів сексуального насильства. Правозахисники також зібрали імена осіб, які мають бути притягнуті до відповідальності за ці злочини.

«Змушували стріляти у своїх, а в разі відмови – били та погрожували, що уб’ють також й інших полонених. Це все було в тирі. Після цього нас перевели в сусідню кімнату. Там імітували розстріл з автоматів. Таким чином вони психологічно тиснули на тих, кого залишили в тирі. Після імітації розстрілу нас привели назад у тир і продовжили бити», – засвідчив колишній полонений, якого утримували у Донецьку.

Дані про злочини незаконних збройних формувань так званої «ДНР» та про участь підрозділів збройних сил РФ у конфлікті на Донбасі ґрунтуються на свідченнях 138 потерпілих, які перебували у полоні на території Донецька, Сніжного, Горлівки та Чистякового (Тореза).

«Ми впевнені, що вкрай важливо ретельно і ґрунтовно розслідувати всі ті події й притягнути відповідальних за міжнародні злочини осіб до суду в рамках незалежного та неупередженого засідання, гарантуючи повну повагу до основних прав і справедливий судовий розгляд», – говорить дослідник, документатор воєнних злочинів ГО Truth Hounds Роман Авраменко.

Дослідження проведене в рамках співпраці з Платформою громадської солідарності та Коаліцією за Міжнародний кримінальний суд за підтримки National Endowment for Democracy.

ДЕ: м. Київ, вул. Шовковична, 8/20, прес-центр «Главкома».

КОЛИ: 15 травня 2018 року, 11:00.

СПІКЕРИ:

  • Роман Авраменко – дослідник, документатор воєнних злочинів ГО Truth Hounds;
  • Сергій Мовчан – експерт ГО Української Гельсінської спілки з прав людини.

 

Контакти для акредитації:

illiaskyr@gmail.com

+380632064876

The National Endowment for Democracy (NED) це приватна неприбуткова фундація, що працює для зростання та посилення демократичних інститутів по всьому світу. Щороку NED пропонує більш ніж 1700 грантів в більш ніж 90 країнах для підтримки неурядових організацій, що працюють на посилення демократії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: