Публікація

В Ужгороді розповіли про документування воєнних злочинів

На семінарі з документування українські переселенці виразили рішучість у фіксації воєнних злочинів.

15-го червня у приміщені громадської організації “Справа Кольпінга в Україні” відбувся семінар «Порівняльний аналіз військових подій на Балканах та в Україні. Правовий захист». Основна аудиторія заходу – внутрішні переселенці та журналісти.

«Паралелі Балкани – Україна можна роздивлятись під лупою, адже їх направду багато. От самі посудіть: і Україна і Хорватія – колишні комуністичні республіки. Отримали незалежність практично синхронно, хоча українцям – Крим і Донбас вдалось втримати на 20 років під мирним небом, все рівно це дуже схожа ситуація із Сербською Країною. Навіть назви схожі: Країна – Україна. Ця територія проголосила на віче-референдумі про свою незалежність від Хорватії, цей крок не підтримав офіційний Белград (як і офіційна Москва), хоча звичайно ж [він – ред.] керував ходом подій. Приємно усвідомлювати й те, що хорвати перемогли сепаратистів, як переможемо і ми», – заявив в ході семінару лектор Української Гельсінської спілки з прав людини Андрій Гайдук.

Директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко розповів про діяльність центру та права внутрiшньо перемiщених осiб, зокрема і на безоплатну правову допомогу.

«Проблема документування воєнних злочинів – це проблема навіть не державного значення, це проблема загальнолюдського масштабу. Я нагадую що подібні злочини не мають строку давності, й тому переміщеним особам та учасникам бойових дій, в першу чергу слід задокументувати свої свідчення. Солідарність, яку проявили боснійці та хорвати у документуванні злочинів проти людства, слід продемонструвати й нам – українцям. За цю війну винні понесуть відповідальність, нехай через 5-10-20 років, але винні будуть покарані. Це праця не для нас, а для майбутнього покоління, вони мають знати правду!», – заявив координатор УГСПЛ в м. Ужгород, Борис Кондратюк.

Матеріали семінару.

06169172

Учасники громадської організації «Закарпатська громада» закликають усіх внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО, які відчувають це своїм обов’язком, документувати свідчення та звертатись за телефоном – 063 824 30 30.

Зустріч відбулась за сприяння ГО “Справа Кольпінга в Україні”, ГО “Закарпаття–Донбас”.

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Складний, але продуктивний діалог: фахівці КМДА, Національної поліції та районних держадміністрацій обговорюють стихійні ромські поселення

16 вересня 2019 року розпочався перший день тренінгу “Взаємодія органів місцевого самоврядування та Національної поліції...

17 Вересня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: