Публікація

Звернення українських правозахисних організацій з приводу внесення керівниці Фундації «Відкритий діалог» до Schengen Information System (SIS)

Ми знаємо польську організацію Фундація «Відкритий діалог» (надалі – Фундація) вже багато років. Організація активно працює над звільненням громадян України, ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, та послідовно просуває розширення санкцій проти Володимира Путіна та його оточення за грубі порушення прав людини. Чимало українських правозахисних організацій мають безпосередній досвід співпраці із Фундацією.

14 серпня стало відомо, що польський уряд включив керівника організації, громадянку України Людмилу Козловську, до списку Schengen Information System (SIS). Офіційне обґрунтування даного рішення не відоме. Відтепер їй заборонений в’їзд не тільки до Польщі, де вона проживає на законних підставах більше ніж 10 років, але й до усіх країн Шенгенської зони. Це рішення також створює потенційні негативні наслідки для членів родини Людмили, які проживають у країнах ЄС та США.

До цього в польській пресі з’явилася ніяк не підтверджена інформація про нібито зв’язки Фундації із російськими спецслужбами. Міністерство закордонних справ Польщі подало позов із вимогою примусової зміни керівництва організації, який був двічі відхилений польськими судами. Крім того, були спроби позбавити організацію акредитації при Європарламенті, що не знайшли підтримки у Єврокомісії. Усі ці дії були вчинені після публічних закликів керівництва Фундації до участі в масових протестах проти судової реформи, яка була запланована на той час у Польщі. Нові законодавчі зміни у сфері правосуддя, в свою чергу, були розкритиковані ЄС та вперше в історії призвели до відкриття провадження Єврокомісії проти Польщі на підставі статті 7 Лісабонського договору.

Ми вважаємо внесення керівниці Фундації «Відкритий діалог» Людмили Козловської до Schengen Information System (SIS) і позбавлення її права перебувати на території країн Шенгенської зони небезпечним прецедентом, який започатковує новий вид переслідування громадських активістів у країнах ЄС через їх публічну незгоду із державною політикою окремих країн, та вимагаємо виключити громадянку України Людмилу Козловську із списку, в якому мають перебувати особи, що становлять реальну небезпеку для держав та суспільства.

Центр громадянських свобод

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Центр інформації про права людини

Благодійний фонд “Восток-SOS”

Харківський інститут соціальних досліджень

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

Громадський люстраційний комітет

Проект “Без кордонів”

Регіональний центр прав людини

Фундація DEJURE

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заявление участников CivilM+ в связи с опасной напряженностью между Украиной и Россией, вызванной событиями вблизи Керченского пролива 25 ноября 2018 г.

События 25 ноября 2018, когда российские военные корабли вблизи Керченского пролива подвергли обстрелу три украинских...

11 Грудня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: