Публікація

Звернення УГСПЛ щодо загроз Указу Президента РФ “Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Росії в спрощеному порядку” щодо мешканців окупованих територій Донецької і Луганської областей

24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для мешканців окупованих територій Донецької і Луганської областей. Норми цього указу поширюються на осіб, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Українська Гельсінська спілка з прав людини засуджує такі дії, оскільки вони підривають зусилля щодо врегулювання конфлікту в рамках Мінського процесу.

Водночас звертаємо увагу, що подібне вже практикувалися владою РФ у Грузії в 2008 році, перед початком збройної агресії, аби легітимізувати військову присутність. Російська влада виправдовувала такі дії «захистом власних громадян, що мешкають на території Абхазії та Південної Осетії» і сприяла відторгненню цих регіонів, шляхом визнання їх незалежності.

Відповідно такі кроки Російської Федерації перешкоджатимуть майбутній політиці деокупації і дедалі більше сприятимуть відторгненню мешканців зазначених територій від України.  Зокрема, за словами спеціального представника голови ОБСЄ Мартіна Сайдіка, такий крок Кремля «може підважити зусилля щодо мирного врегулювання кризи в Україні».

Зауважимо, що 25 квітня 2019 року відбулось позачергове засідання Ради безпеки ООН за ініціативою України за цим питанням. Більшість представників країн-членів Ради безпеки засудили ініціативу Росії та висловилися на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Українська Гельсінська спілка з прав людини буде і надалі впроваджувати в законодавство України принципи перехідного правосуддя з метою мирного врегулювання конфлікту на сході України та подальшої реінтеграції тимчасово окупованих територій сходу України.

 

 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: