Публікація

Звернення Правозахисного порядку денного з приводу відмови де-факто влади Криму відпустити на лікування журналіста радіо «Свобода»

Звернення Правозахисного порядку денного з приводу відмови де-факто влади Криму відпустити на лікування журналіста радіо «Свобода»

Микола Семена

Українському журналісту Миколі Семені де-факто влада Криму відмовила у дозволі на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування у нейрохірургічній і кардіологічній клініках.

Торік Микола Семена був засуджений до двох із половиною років позбавлення волі умовно із випробувальним терміном у три роки за “публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії». Підставою для порушення кримінальної справи стала професійна журналістська діяльність. У своїх публікаціях він заперечував законність окупації Криму Росією та посилався на принципи міжнародного права.

На даний момент Микола Семена перебуває на обліку в так званій «кримінальній інспекції» під постійним контролем його діяльності, інтернету, комунікаційних сіток  та забороною на виїзд. Суд заборонив йому займатися будь-якою публічною діяльністю два роки, що фактично унеможливлює професійну журналістську діяльність.

Миколі Семені 68 років, і тривале політичне переслідування нанесло суттєву шкоду його здоров’ю та позначилося на моральному стані. Де-факто владі Криму були передані усі медичні документи, які підтверджують необхідність стаціонарного нейрохірургічного і кардіологічного лікування на материковій Україні. За цих умов відмова у наданні дозволу для лікування виглядає цинічним знущанням над журналістом.

Ухвалена рік тому резолюція Європарламенту «У справах активістів кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семени» вимагала від Росії зняти всі звинувачення з Миколи Семени, припинити судове переслідування та не чинити перешкоди у його пересуванні. Ці вимоги грубо ігноруються де-факто владою Криму, яка продовжує політичні переслідування інакодумців.

Ми звертаємося до Комісара Ради Європи з прав людини, делегатів жовтневої сесії ПАРЄ та країн-учасниць Ради Європи поставити перед Російською Федерацією питання про надання Миколі Семені дозволу на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування у нейрохірургічній і кардіологічній клініках на материковій Україні.

Ми просимо представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ здійснити усі можливі заходи для якнайшвидшого вирішення питання.

Ми закликаємо міжнародні організації із захисту прав журналістів публічно відреагувати на цю ганебну ситуацію.

Платформа «Правозахисний порядок денний» – неформальна коаліція правозахисних організацій, що займаються вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект «Без кордонів», Євромайдан SOS. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод. Контакти для зв’язку: human.rights.agenda.ua@gmail.com

Перелік організацій, які приєдналися до відкритого звернення:

Центр громадянських свобод

Інститут демократії імені Пилипа Орлика

Українська Гельсінські спілка з прав людини

Фундація Відкритий Діалог

Харківська правозахисна група

Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива»

Медійна ініціатива за права людини

Громадська організація «КримSOS»

Кримський Дім

Кримська правозахисна група

Центр інформації про права людини

Інститут масової інформації

Amnesty International Україна

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: