Публікація

Звернення Євромайдан SOS щодо невідкладної ратифікації Римського статуту Міжнародного Кримінального Суду (МКС) та введення в дію закону про воєнні злочини

Ми звертаємося до Президента України та парламенту невідкладно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС). 

 

Представники Російської Федерації, здійснюючи збройну агресію в Україні, практично щодня вчиняють воєнні злочини та злочини проти людяності. Напади на цивільне населення, використання цивільних в якості живого щита, примусова мобілізація, використання заборонених видів озброєння, катування, знищення культурних цінностей та багато інших – це не просто акти тероризму, як їх класифікує українська прокуратура, це міжнародні злочини, за які немає строків давності. 

Багато урядовців, пересічних людей, журналістів, політиків, активістів і воєнних апелюють до Гааги як символа справедливості з надією, що ці злочини будуть розслідувані, а винні будуть покарані. 

2 березня Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що 38 країн звернулося до МКС щодо негайного початку розслідування міжнародних злочинів в Україні, що є найбільшим поданням в історії МКС. Прокурор МКС в цей же час заявив, що розпочне негайне розслідування вчинених злочинів.

Однак до сьогодні Україна не ратифікувала Статут Міжнародного Кримінального Суду, що буде постійно створювати перешкоди у цих розслідуваннях і у подальшому в процесі суду. Ратифікація дозволить Україні суттєво пришвидшити процедури роботи МКС.

На сьогодні ми не бачимо жодного логічного аргументу проти ратифікації Римського Статуту і вважаємо, що парламент має його негайно  ратифікувати. Це дасть чітке розуміння усім, що рано чи пізно всі міжнародні злочини в Україні будуть розслідувані й винні понесуть покарання.

 

Ми закликаємо, щоб Президент нарешті підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» (законопроєкт № 2689), ухвалений парламентом ще в травні 2021 року. На сьогодні чинний Кримінальний кодекс України не надає чіткого переліку міжнародних злочинів, які вчиняють представники Російської Федерації, що в подальшому створюватиме суттєві проблеми у притягненні до відповідальності винних.

Потрібно перейти від декларацій до реальних дій для притягнення до відповідальності причетних до вчинення міжнародних злочинів на території України. 

 

Ми не хочемо, щоб заяви про притягнення до відповідальності залишилися деклараціями. 

Ми вважаємо, що усі потерпілі від міжнародних злочинів, скоєних на території України, заслуговують на правосуддя. 

Це важливе завдання дає нам шанс, що такі злочини більше не будуть повторюватися, а винні рано чи пізно понесуть відповідальність.

 

Звернення відкрите для підписання:

Центр громадянських свобод 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадська організація Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”

Громадська організація “Truth Hounds”

Центр прав людини ZMINA

ЦГП “Альменда”

ГО “Вектор прав людини”

Фундація DEJURE

ГО Школа Медіапатріотів 

ХОФ “Громадська Альтернатива”

Крим SOS

Кримська правозахисна група

ГО «Культура проти хамства»

Регіональний центр з прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Andrii Zubariev, Human Rights House Crimea, 7 Березня 2022, 22:53
Andrii Zubariev, Human Rights House Crimea, 7 Березня 2022, 22:53
RDFYjolf, RDFYjolf, 5 Березня 2022, 22:55
Карпа Вікторія, ГО "Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, 3 Березня 2022, 22:57
Карпа Вікторія, ГО "Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, 3 Березня 2022, 22:57
Степаненко Олександр, Громадська організація "Гельсінська ініціатива-ХХІ", 3 Березня 2022, 20:54

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися у Миколаївській області протягом 7 місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно...

02 Жовтня 2022

Узагальнення подій, які відбулися у Дніпрі та Дніпропетровській області протягом лютого – вересня 2022 року під час повномасштабної російсько-української війни

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках...

30 Вересня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: