
Невирішене питання десятиріччя
Чи є рабство в Україні? Це щось з розряду дикунства. Такого просто не може бути,...
14 Січня 2021
16.12.2020
Ми, громадські організації, що підписались нижче, звертаємося до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики з закликом відхилити законопроект №4413-1 “Про внесення змін до Закону України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України” щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, внесений народним депутатом Юрієм Павленком.
Цей законопроект заявлено як нормативний акт, що має усунути колізії в статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо призначення та звільнення членів Наглядової Ради НСТУ. Разом з тим, аналіз тексту показує, що мета законопроекту – обмеження кола учасників, що можуть брати участь в обранні членів Наглядової ради, посилення політичного тиску та порушення принципу розподілу повноважень між різними ланками управління суспільного мовлення.
Декларація Комітету Міністрів Ради Європи щодо управління суспільними ЗМІ 2012 року також наголошує, що “для того щоб система управління працювала належним чином, необхідно виконати низку умов. Зокрема, мова йде про процеси забезпечення підтримки з боку ключових зацікавлених сторін, у тому числі держави, наявність необхідного рівня незалежності від влади або інших державних чи приватних інтересів”.
Запропоновані зміни прямо суперечать цій рекомендації, і є відвертою спробою політизації Наглядової ради НСТУ та отримання контролю над Суспільним мовленням.
Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ)
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ)
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Чи є рабство в Україні? Це щось з розряду дикунства. Такого просто не може бути,...
14 Січня 2021
До мілітаризації освітнього простору у Криму та знищення української ідентичності кримських дітей причетні щонайменше 12...
14 Січня 2021
14 січня 2021 року ЄСПЛ опублікував рішення по справі Ukraine v. Russia (re Crimea) (no. 20958/14). Суд розглянув питання щодо...
14 Січня 2021
14 січня об 11:00 відбудеться презентація результатів дослідження щодо осіб, які беруть участь у мілітаризації...
12 Січня 2021