Публікація

Заява УСПЛ щодо поширеної в пресі інформації про позицію Спілки по свободі мирних зібрань

19 квітня багато ЗМІ поширили інформацію Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» під назвою «У Януковича планують обмежити свободу протестів в Україні».

З цього повідомлення складається чітке уявлення, що Українська Гельсінська спідка з прав людини підтримує звернення та виголошену позицію.

Цим зверненням ми заявляємо, що УГСПЛ не має відношення до цього звернення, воно не розроблялося та ніяким чином не погоджувалося із нашою організацію.

Більше того, УГСПЛ притримується відмінної позиції щодо закону про свободу мирних зібрань. Ми переконані, що необхідно якнайшвидше ухвалити спеціальний закон про свободу мирних зібрань, що відповідав би міжнародним стандартам у сфері прав людини. Проект закону, що зараз обговорюється в Адміністрації Президента, більшою мірою відповідає таким стандартам і може стати основою для успішного досягнення поставленої правозахисниками цілі.

Ми закликаємо громадські організації та  активістів припинити маніпулювати позицією УГСПЛ щодо закону про свободу мирних зібрань, а ЗМІ та журналістів врахувати, що заяви Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» не мають нічого спільного із позицією УГСПЛ.

Також ми хотіли нагадати, що організація Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка», котра є засновником  Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!», неправомірно видає себе за члена Української Гельсінської спілки з прав людини. Членом УГСПЛ є Інститут економіко-соціальних досліджень “Республіка”. Звертаємо увагу на те, що користуючись схожою назвою, Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка» не в перший раз видає себе за члена УГСПЛ.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Чат-бот в месенджері телеграм @CrimeaIsUabot зв’язує Україну з Кримом та безкоштовно допомагає кримчанам отримати українські паспорти, свідоцтва про народження/смерть та інші документи

Одна з величезних проблем сучасного суспільства – безкінечний обсяг суперечливої інформації, в якому все важче...

11 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: