Публікація

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини щодо голодування кримськотатарського активіста Асана Чапуха

15 вересня 2018 року 65-річний кримськотатарський активіст Асан Чапух, що був заарештований у “справі про вимагання”, оголосив голодування у Сімферопольському СІЗО, наполягаючи на наданні йому медичної допомоги.

За словами адвоката, у його клієнта спостерігається ускладнення руху лівої частини тіла, а пересуватися він може тільки з допомогою співкамерників. На думку незалежного медексперта, мова може йти про інсульт.

В Сімферопольському СІЗО медична допомога надається лише за допомогою ліків, переданих родичами.

Начальник медчастини СІЗО, підконтрольного РФ, Євген Аніканов заявив рідним активіста, що у нього є припис про відправку Чапуха в клініку, однак протягом трьох днів це не виконувалося. В знак протесту з ранку середи заарештований відмовився приймати їжу.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає:

В адміністрації Сімферопольського СІЗО, підконтрольної РФ – негайно припинити тортури стосовно Асана Чапуха та у повному обсязі надати йому медичну допомогу;

В окупаційної влади Криму – припинити політичне переслідування кримськотатарського активіста, закрити сфабриковану проти нього справу та звільнити з СІЗО;

та закликає:

Уряд України – не обмежуватись коментарем ситуації від МЗС, а вжити реальні кроки на двосторонньому та міжнародному рівні щодо невідкладного надання персоналом слідчого ізолятору, підконтрольного РФ, допомоги кримськотатарському активісту А. Чапуху, а потім і його звільнення з СІЗО;

Міжнародніх партнерів – продовжити тиск на окупаційну владу Криму та Російську Федерацію з метою припинити політичне переслідування, а також порушення прав правозахисників та кримських татар на півострові.

Асан Чапух був затриманий російськими правоохоронними органами в Сімферополі 23 листопада 2017 року за звинуваченням у вимаганні коштів у громадянина Туреччини. Сам заарештований стверджував, що лише допомагав повернути гроші, викрадені у ветерана кримськотатарського національного руху Веджиє Кашка.

Олександр Павліченко, директор Української Гельсінкської спілки з прав людини

Фото Svoboda.org

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: