Публікація

Заява УГСПЛ щодо переслідування правозахисників у Криму

11 серпня 2018 року представники силових структур окупаційної влади АР Крим провели дослідчу перевірку в помешканні активістки «Кримської солідарності» Гульсум Алієвої – доньки політв’язня Мусліма Алієва.

Такі дії кримських правоохоронців були санкціоновані суддею підконтрольного РФ Алуштинського суду Денисом Ізотенко у зв’язку з відкриттям карної справи за ч.1 статті 282 Карного Кодексу Російської Федерації (Розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності). Підстава – перепост до себе на сторінку цитати Івана Ільїна, який певним чином висловився щодо Росії.

За словами юристки Лілі Гемеджи, ця перевірка має явно вибірковий характер, адже таке ж повідомлення поширило ще 50 осіб, але їх не перевіряли.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає такі дії окупаційної влади порушенням права на свободу думки та вираження поглядів (статті 9 та 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) і закликає правоохоронні органи РФ припинити розгляд справи, сфабрикованої проти Гульсум Алієвої.

УГСПЛ звертається до Уряду України з проханням вжити заходи на двосторонньому рівні з метою зменшення тиску з боку Росії на корінне населення півострова та припинення переслідування правозахисників в Криму, а також підняти на міжнародному рівні питання про систематичні порушення прав правозахисників в Криму.

Українська Гельсінкська спілки з прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Довідник щодо символів ненависті

У цьому документі наведені визначення ключових понять, дотичних до символіки ненависті; дається загальна характеристика та...

26 Лютого 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: