Публікація

Заява УГСПЛ щодо переслідування правозахисників у Криму

11 серпня 2018 року представники силових структур окупаційної влади АР Крим провели дослідчу перевірку в помешканні активістки «Кримської солідарності» Гульсум Алієвої – доньки політв’язня Мусліма Алієва.

Такі дії кримських правоохоронців були санкціоновані суддею підконтрольного РФ Алуштинського суду Денисом Ізотенко у зв’язку з відкриттям карної справи за ч.1 статті 282 Карного Кодексу Російської Федерації (Розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності). Підстава – перепост до себе на сторінку цитати Івана Ільїна, який певним чином висловився щодо Росії.

За словами юристки Лілі Гемеджи, ця перевірка має явно вибірковий характер, адже таке ж повідомлення поширило ще 50 осіб, але їх не перевіряли.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає такі дії окупаційної влади порушенням права на свободу думки та вираження поглядів (статті 9 та 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) і закликає правоохоронні органи РФ припинити розгляд справи, сфабрикованої проти Гульсум Алієвої.

УГСПЛ звертається до Уряду України з проханням вжити заходи на двосторонньому рівні з метою зменшення тиску з боку Росії на корінне населення півострова та припинення переслідування правозахисників в Криму, а також підняти на міжнародному рівні питання про систематичні порушення прав правозахисників в Криму.

Українська Гельсінкська спілки з прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 4 Квітня 2021, 7:03
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 4 Квітня 2021, 0:14

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: