Публікація

Заява УГСПЛ щодо переслідування адвоката Олега Веремієнка

20 лютого 2017 року заступником Генерального прокурора України Столярчуком Ю. В. було оголошено підозру адвокату Веремієнку Олеку Юрійовичу в опорі працівнику правоохоронного органу (ч.2 ст. 342 Кримінального кодексу України) та вчиненні впливу на працівника правоохоронного органу (ч. 1 ст. 343 ККУ).

14681614_10154509766570586_1905726700719686681_n

Адвоката Веремієнка звинувачують у тому, що він, здійснюючи захист свого клієнта під час обшуку, намагався не допустити незаконних дій з боку слідчого та після безуспішних спроб викликав наряд поліції.

Українська Гельсінська спілка з прав людини прийняла рішення підтримати цю справу та слідкувати за її розвитком, адже вона порушує низку важливих питань, пов’язаних з можливістю захисників (адвокатів) виконувати свої професійні  обов’язки без ризиків стати об’єктами необґрунтованих переслідувань з боку правоохоронних органів.

Адвокатом Веремієнком була подана заява про вчинення злочину слідчим, однак вона до цього часу не розслідується. Ми вважаємо, що з метою досягнення об’єктивності розслідування має вирішуватися питання не тільки законності дій адвоката Веремієнка, а й законності дій з боку слідчих під час обшуку, які стали причиною дій адвоката.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: