Публікація

Заява УГСПЛ щодо переслідування адвоката Олега Веремієнка

20 лютого 2017 року заступником Генерального прокурора України Столярчуком Ю. В. було оголошено підозру адвокату Веремієнку Олеку Юрійовичу в опорі працівнику правоохоронного органу (ч.2 ст. 342 Кримінального кодексу України) та вчиненні впливу на працівника правоохоронного органу (ч. 1 ст. 343 ККУ).

14681614_10154509766570586_1905726700719686681_n

Адвоката Веремієнка звинувачують у тому, що він, здійснюючи захист свого клієнта під час обшуку, намагався не допустити незаконних дій з боку слідчого та після безуспішних спроб викликав наряд поліції.

Українська Гельсінська спілка з прав людини прийняла рішення підтримати цю справу та слідкувати за її розвитком, адже вона порушує низку важливих питань, пов’язаних з можливістю захисників (адвокатів) виконувати свої професійні  обов’язки без ризиків стати об’єктами необґрунтованих переслідувань з боку правоохоронних органів.

Адвокатом Веремієнком була подана заява про вчинення злочину слідчим, однак вона до цього часу не розслідується. Ми вважаємо, що з метою досягнення об’єктивності розслідування має вирішуватися питання не тільки законності дій адвоката Веремієнка, а й законності дій з боку слідчих під час обшуку, які стали причиною дій адвоката.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Складний, але продуктивний діалог: фахівці КМДА, Національної поліції та районних держадміністрацій обговорюють стихійні ромські поселення

16 вересня 2019 року розпочався перший день тренінгу “Взаємодія органів місцевого самоврядування та Національної поліції...

17 Вересня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: