Публікація

Заява щодо статті Олександра Турчинова «Неомарксизм або подорож у безодню»

11 грудня 2018 року Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на сторінці власного сайту у зневажливій формі розкритикував ініціативу Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко звернутися до Служби безпеки України у зв’язку з поширенням звернень, які містять заклики захистити «інститут сім’ї» в Україні.

У зазначеній публікації автор вжив зневажливо-образливе висловлювання як на адресу Катерини Левченко, зазначаючи «неадекватну агресивну позицію урядової уповноваженої»  так і гендерних активістів, характеризуючи їх як «гендерний актив, що з гарним апетитом з’їдає мільйонні гранти». Певне маніпулювання також допущене і через підміну понять: в Україні проводяться марші рівності, а не гей-паради; відстоювання ідей гендерної рівності не несе в собі несприйняття християнського світогляду, традиційних сімейних цінностей та не є пропагандою аморальності. Як видно і з заголовку публікації, позиція та дії Урядового уповноваженого з питань гендерної політики класифікуються як нав’язування ідеології неомарксизму, що також є некоректним порівнянням.

Загалом, зміст та інтонації статті Олександра Турчинова свідчать про низьку поінформованість автора щодо питань гендерної політики загалом та в Україні зокрема, особливостей становища представників ЛГБТКІ-спільноти та стану забезпечення їхніх прав в країні. Така ситуація є неприпустимою для державного службовця високого рангу.

Українська Гельсінська спілка з прав людини:

  • рішуче засуджує намагання дискредитувати дії відомої правозахисниці та Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко, яка на національному та міжнародному рівні кваліфіковано та професійно неодноразово демонструвала відданість ідеалам прав людини та бажання служити інтересам держави;
  • вимагає публічних вибачень перед Урядовим уповноваженим з питань гендерної політики Катериною Левченко, а також гендерними та ЛГБТКІ-активістами.
  • підтримує заклик Катерини Левченко до СБУ з вимогою провести належне розслідування обставин, наведених у її листі.

Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко

 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Дрожжина Тетяна, ГІАЦ "Крона", 18 Грудня 2018, 22:56
Тютюнник Алла, БО "Фонд милосердя та здоров'я", 15 Грудня 2018, 0:41
Богдан Ткач, 12 Грудня 2018, 21:46
Рудик Ганна, Музей Ханенків, 12 Грудня 2018, 21:39

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вікторія Назарук (НУ «Острозька академія»): «Журналістика дозволяє нам не тільки проговорити певні суспільні проблеми, а й знайти способи їх вирішення»

Ми продовжуємо серію інтерв’ю із журналістами про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації...

10 Серпня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: