Публікація

Заява на підтримку кандидатів на посаду члена комісії зовнішнього контролю за ефективністю НАБУ

Президенту України

 Кабінету Міністрів України 

Верховній Раді України 

Членам Комітету Верховної Ради України

з питань запобігання і протидії корупції

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою високу повагу та звертаємося з проханням врахувати позицію громадських організацій, а також правозахисників і громадських активістів щодо кандидатів на посаду члена комісії зовнішнього контролю за ефективністю діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України»  щороку проводиться незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності Національного бюро, його операційної та інституційної незалежності, у тому числі, шляхом вибіркового аудиту кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснювалося Національним бюро та було завершено.

Зазначену оцінку (аудит) проводить комісія зовнішнього контролю у складі трьох членів. Президент України, Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію.

Враховуючи вищевикладене, висловлюємо свою підтримку кандидатам, що були висунуті, зокрема, громадською організацією «Конгрес національних громад України», на посаду члена комісії зовнішнього контролю за ефективністю діяльності Національного антикорупційного бюро України:

  1. Яновська Олександра Григорівна

Доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Експерт Ради Європи та інших міжнародних організацій.

Суддя ad hoc Європейського суду з прав людини.

Член Науково-консультативної ради Національної асоціації адвокатів України. Голова кваліфікаційної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Кандидат на посаду судді Кримінальної палати Верховного суду України (за результатами конкурсу отримала найвищі бали серед усіх кандидатів).

  1. Гончаренко Сергій Владленович

Професор, адвокат, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України.

Суддя ad hoc Європейського суду з прав людини.

Віце-президент Спілки адвокатів України.

Заслужений юрист України.

  1. Бущенко Аркадій Петрович

Адвокат, один з найвидатніших правозахисників України, експерт міжнародних організацій.

Виконавчий директор Української Гельсінської  спілки  з прав людини (з 2012 року). Член консультативної ради при Уповноваженому Верховної ради з прав людини. Займається провадженням справ українських полонених у Європейському суді з прав людини.

Тривалий час співпрацював з Харківською правозахисною групою як правовий експерт і керував роботою Центру стратегічних справ, на рахунку якого близько 60 виграних справ у Європейському суді з прав людини. У 2007 році був претендентом на посаду судді Європейському суді з прав людини від України.

  1. Мір’яна Лазарова-Трайковська

Юрист, адвокат, експерт міжнародних організацій.

У 2008 році була обрана суддею Європейського суду з прав людини (від Македонії). У 2015 році була обрана Головною секції Європейського суду з прав людини.

Експерт Ради Європи. Член Венеційської Комісії.

Президент Державної Виборчої Комісії Македонії (2002-2003 рр.).

Суддя Конституційного Суду Македонії (2003-2008 рр.).

Окремо підкреслюємо, що кожен з зазначених кандидатів повністю відповідає вимогам, визначеним Законом України «Про національне антикорупційне бюро України» до члена комісії зовнішнього контролю, володіє практичними знаннями та досвідом, бездоганною діловою і професійною репутацією, користується громадською повагою і підтримкою, а, відповідно, може гідно виконувати, покладені на нього законом обов’язки зі здійснення оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного бюро, його операційної та інституційної незалежності.

Ще засвідчуємо Вам свою високу повагу та сподіваємось на врахування висловленої позиції та рекомендацій при обранні члена комісії зовнішнього контролю за ефективністю діяльності Національного антикорупційного бюро України.

 

З повагою,

 Олександр Павліченко, Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи

Ескендер Барієв, Голова Правління Кримськотатарського ресурсного Центру 

Олександра Матвійчук, Голова Центру Громадянських Свобод 

Борис Захаров, Голова Управи Гуманітарної Студії «Хвиля»

Роман Мартиновський, Регіональний Центр прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 7 Квітня 2021, 13:45
gysqwnad, gysqwnad, 2 Липня 2018, 0:31
dpfcvpuq, ycxnbqgm, 2 Липня 2018, 0:09
Кармазіна Катерина Юріївна, ГО "Всеукраїнське об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу" (Одеський відокремлений підрозділ), 6 Квітня 2017, 21:09
Потоцька Наталія, ХПГ, 6 Квітня 2017, 17:29

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: