Публікація

Заява Коаліції на захист громадянського суспільства з приводу бездіяльності поліції у розслідуванні нападу на Укрінформ

30 липня 2019 року група з 10 осіб одягнена у футболки громадської організації «Традиція і порядок» здійснила напад на Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де в той час відбувалась прес-конференція з приводу можливих фальсифікацій на виборчому окрузі №50. Під час нападу постраждало троє осіб, серед яких один журналіст, а також співробітник технічного управління, учасник АТО, якому були нанесені тілесні ушкодження. Також було пошкоджено майно прес-центру на кілька сотень тисяч гривень.

Наразі, злочин кваліфіковано як хуліганство, незважаючи на факт побиття кількох журналістів, один з яких отримав численні травми. Поліція продовжує, не призначати необхідних заходів для встановлення осіб нападників та їх затримання, навіть з урахуванням того факту, що вони ідентифікували себе особами, належними до представників вищезгаданої громадської організації.

Атаки проти журналістів та громадських активістів є абсолютно неприпустимими для демократичного суспільства та мають бути ефективно розслідуванні.

Варто також враховувати, що учасники організації «Традиція і порядок» раніше неодноразово із застосуванням насильства зривали або намагалися зривати акції правозахисного характеру. Так, 11 квітня прихильники групи атакували приміщення готелю «Турист», де проходила «Європейська лесбійська конференція», а біля будівлі побили лівого активіста. 8 березня члени організації «Традиція і порядок» намагалися напасти на учасниць Маршу за гендерну рівність. В жодному з цих випадків нападники не були покарані. Численні напади було зафіксовано і раніше. Очевидно, що насильницькі дії проти правозахисників та громадських активістів в діяльності організації мають системний характер.

Ми, учасники Коаліції на захист громадянського суспільства, вважаємо ганебним факт бездіяльності органів правопорядку, які досі не змогли встановити осіб нападників та розпочати ефективне розслідування. Більшість нападників змогли вільно покинути місце злочину, незважаючи на присутність правоохоронців. Було затримано лише двох представників організації «Традиція і порядок», які згодом теж були відпущені на свободу.

Ми звертаємося до керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України забезпечити проведення швидкого ефективного розслідування цього злочину та притягнути до відповідальності усіх причетних до нападу осіб, а також вжити всіх необхідних заходів для попередження подібних випадків.

Від Міністерства юстиції України вимагаємо вжити передбачених законом заходів щодо перевірки відповідності діяльності громадської організації «Традиція і порядок» Конституції та законам України.

Фото ukrinform.ru

Коаліція на захист громадянського суспільства

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

ZAP, ZAP, 2 Липня 2022, 9:29
Ирина Абдулаева, 16 Серпня 2019, 11:05
Галина Скляревська, Детектор Медіа, 9 Серпня 2019, 16:48

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: