Публікація

УГСПЛ просить міністра екології проконтролювати порушення природного законодавства щодо озера Качине

                         Міністру екології та природних ресурсів України О.М. Семераку

Шановний Остапе Михайловичу,

до Української  Гельсінської спілки з прав людини надійшли звернення від жителів Києва щодо неправомірності засипання та забудови озера Качине, розташованого в Дарницькому районі міста Києва, на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту Петра Григоренка. Гельсінська Спілка прийняла рішення допомагати активістам у відстоюванні їхніх законних прав шляхом надання інформаційної та юридичної підтримки щодо збереження озера Качине.

Із наданих активістами матеріалів видно, що підставою до надання дозволу на будівництво на місці озера Качине фактично стала «Науково-екологічна експертиза впливу на навколишнє середовище робіт з будівництва житлового будинку з об’єктами господарського та соціального-побутового призначення на земельній ділянці на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної) в Дарницькому районі м. Києва», надана забудовнику «Науково-дослідним центром екологічної безпеки та природокористування» Міністерства екології та природних ресурсів України. Прошу Вас пояснити цей висновок, який став фактичною епіцентром конфліктної ситуації. Оскільки спроби засипати та розпочати будівництво на озері Качине отримали супротив місцевих жителів. Розпочалися акції мирного протесту. Київська Рада створила робочу групу «З розгляду питань виникнення конфліктної ситуації на будівництві на вулиці Здолбунівській (на перетині з вул. Тепловозною) у Дарницькому районі м. Києва».

УГСПЛ з метою з’ясування обставин справи направила запит до Інституту водних проблем і меліорації Національної академії наук України та 21 червня отримала «Науково-експертний висновок щодо статусу озера Качине в Дарницькому районі міста Києва», яким встановлено, що вищезгадана водойма є озером і на її місці заборонено будь-яке будівництво.

Прошу Вас взяти на особистий контроль порушення природного законодавства щодо озера Качине, фізичне існування якого на сьогодні під загрозою.

Оригінал заяви

З повагою до Вас,

виконавчий директор

Української Гельсінської спілки з прав людини                                       А.П. Бущенко

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Аналітичний висновок щодо вирішення проблем, пов’язаних з розслідуванням/розглядом кримінальних справ, якщо матеріали їх знищені або залишилися на ТОТ

Сучасні правове поле та судова практика України перебувають під значним впливом збройної агресії РФ. Правозахисні...

16 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: