Вебінар “Україна проти Росії в Європейському суді з прав людини: Кримська справа – особлива?”
УГСПЛ запрошує 25 січня, 13:00-14:-30, на вебінар “Україна проти Росії в Європейському суді з прав...
20 Січня 2021
13.03.2020
Під час останнього засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 11 березня 2020 р. було ухвалене рішення про створення Консультативної ради, метою якої є «здійснення діалогу, консультацій і напрацювання пропозицій з проектів політичних і правових рішень з врегулювання конфлікту», що зазначено в оприлюдненому в ЗМІ, як вважається, оригінального тексту документу. Таке рішення одночасно активізує діалог між представниками окупованих територій та України в межах Мінського перемовного процесу та несе загрозу недотримання червоних ліній, за які неприпустимо заходити у цьому діалозі.
Так, вкрай важливим є статус і роль кожного учасника з вже встановленим мандатом відповідальності. Російська Федерація, яка є ініціатором і агресором у цьому збройному конфлікті, майже завжди має вирішальний голос в ухваленні рішень щодо звільнення утримуваних на непідконтрольній територій. Але вона повинна нести відповідальність за наслідки спричиненою нею агресії. Виведення Росії з-за столу переговорів як сторони конфлікту і надання їй статусу спостерігача, що проглядається в пункті 2 опублікованого документу, є тривожною тенденцією з намаганням вивести РФ із зони відповідальності за вчинену агресію.
У той же час, аналіз опублікованих документів свідчить про те, що ця Консультативна рада є дорадчим органом, який має напрацьовувати матеріал, і готувати проекти рішень для засідань ТКГ з метою зробити її роботу більш ефективною.
Формати переговорних процесів, якими є мінський і нормандський, повинні обов’язково визначати статус всіх сторін з урахуванням зон їхньої відповідальності у збройному конфлікті, спричиненому агресією РФ, і її постійною підтримкою зброєю, інструкторами, здійсненням військового управління незаконними збройними формування на території, неконтрольованій українським Урядом.
УГСПЛ наголошує, що:
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
УГСПЛ запрошує 25 січня, 13:00-14:-30, на вебінар “Україна проти Росії в Європейському суді з прав...
20 Січня 2021
До мілітаризації освітнього простору у Криму та знищення української ідентичності кримських дітей причетні щонайменше 12...
14 Січня 2021
14 січня 2021 року ЄСПЛ опублікував рішення по справі Ukraine v. Russia (re Crimea) (no. 20958/14). Суд розглянув питання щодо...
14 Січня 2021
14 січня об 11:00 відбудеться презентація результатів дослідження щодо осіб, які беруть участь у мілітаризації...
12 Січня 2021