Публікація

Заява УГСПЛ щодо гомофобних та дискримінаційних висловлювань Уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба 28 травня 2020 року в дописі про сурогатне материнство вжив гомофобне та дискримінаційне висловлювання, поставивши в один ряд ЛГБТ-родини та ґвалтівників.

Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює свою солідарність з позицією правозахисної спільноти та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо неприйнятності та необґрунтованості використаних тверджень.

Микола Кулеба є державним службовцем, а отже у своїх публічних виступах ретранслює позицію держави Україна. Крім цього, він займає посаду Уповноваженого Президента, тобто представляє позицію глави держави з певного кола питань.

Своїм Указом Президент України затвердив Національну стратегію у сфері прав людини. Низка пунктів у цьому документі стосуються питань недискримінації та протидії злочинам на ґрунті ненависті. Будь-яка особа в Україні, що займає посаду державного службовця, зобов’язана докладати зусиль задля виконання Плану дій з реалізації всіх її положень. Посадовець, який є уповноваженим з прав дитини, повинен забезпечувати здійснення Президентом України конституційних повноважень щодо додержання конституційних прав дитини та всіляко відстоювати їх дотримання.

Микола Кулеба у дописі висловлюється на підтримку прав дитини та матері, однак, водночас, дискримінує іншу соціальну групу – ЛГБТКІ-людей, а також сприяє розпалюванню ворожнечі за ознакою СОГІ.

Така поведінка, на нашу думку, йде в розріз із функціями, які покладені на державного службовця такого рангу і може свідчити про невідповідність особи займаній посаді.

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає:

  • Президента України Володимира Зеленського – засудити гомофобне висловлювання Миколи Кулеби та провести службову перевірку на наявність подібних прецедентів у його діяльності на займаній посаді у минулому;
  • Миколу Кулебу – публічно вибачитися за дискримінаційне і гомофобне висловлювання у соціальній мережі Facebook.

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Терлецький Сергій, 11 Червня 2020, 17:05

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: