Публікація

Заява про неприпустимість тиску на правозахисників з боку ультраправих організацій

28 лютого правозахисник, координатор проєкту “Без кордонів” та співзасновник Центру прав людини ZMINA Максим Буткевич повідомив про тиск із боку представників праворадикальної організації “Національний спротив”. Його примусово сфотографували для розміщення в телеграм-каналі “Вольєр”, де ультраправі позначають своїх “ворогів”. Таке фотографування відбувалося демонстративно, з повідомленням про те, де і як будуть оприлюднені фото, при тому що сам Максим Буткевич не мав жодного бажання брати участь у цій “фотосесії”. 

Це вже не перший випадок, коли правозахисників примусово ідентифікують та заносять до списків потенційних мішеней для нападів. Зокрема, раніше в телеграм-каналі “Вольєр” з’явилася також інформація з персональними даними голови громадської організації “Інсайт” Олени Шевченко та керівника проєктів Конгресу національних громад України В’ячеслава Ліхачова, як і ще цілої низки активістів і активісток.

Попри те що такі канали зазначають, що “нікого не закликають до насильства”, їхня риторика породжує мотивацію до агресії. Також низка записів містить прямі вказівки на бажаність тих чи інших насильницьких дій стосовно вказаних у тг-каналі осіб.

Такі дії є неприпустимими в демократичному суспільстві, в якому має відбуватися обмін ідеями, а не погрозами. Вони є також прямим порушенням норм права, як і будь-яке незаконне примусове розкриття і передання персональних даних та стеження.

Ми рішуче засуджуємо будь-які вияви нетолерантного ставлення, тиску і погроз та вважаємо неприпустимими такі дії представників ультраправих угруповань. Наявність подібних “списків ворогів” не лише становить небезпеку для людей, занесених до них, але і створює токсичну атмосферу в суспільстві, коли насильство є толерованим, постійно присутнім політичним інструментом, а обстоювання прав і свобод людини є небезпечною діяльністю.

Звертаємося до керівництва Головного управління Національної поліції з проханням надати належну правову оцінку зазначеним діям представників праворадикальних організацій. Ми кваліфікуємо такі дії як загрозу основоположним правам і свободам – праву на приватність, свободі вираження поглядів, що в підсумку є намаганням монополізувати в суспільстві простір ідей через погрози і залякування всіх, хто поширює відмінні від ультраправих думки щодо організації держави і суспільства, – та як продовження вуличного терору проти незгодних із ідеями і цінностями демократичного суспільства.  

Центр прав людини ZMINA

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Центр громадянських свобод

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 7 Квітня 2021, 22:09
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 7 Квітня 2021, 14:21

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Путівник з питань комунікації з суспільством стану досудових розслідувань кримінальних правопорушень, які викликали значний суспільний резонанс

Клімат для громадянського суспільства в Україні залишається небезпечним. Правозахисні організації продовжують фіксувати тиск й переслідування...

25 Січня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: