Публікація

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо звільнення Ю.В.Тимошенко

9 квітня УГСПЛ звернулася до Президента України з клопотанням про помилування Ю.В. Тимошенко. 11 квітня Президент сказав журналістам в Миколаєві, що «Доки не завершаться судові розгляди у справах Тимошенко, розглядати питання помилування неможливо».

Проте УГСПЛ клопотала про помилування тільки у «газовій» справі, за якою Тимошенко Ю. В. відбуває покарання, і в якій закінчені всі процесуальні дії. У решті справ судові процеси ще не закінчилися і фактично не можуть проводитися у зв’язку з поганим станом здоров’я Тимошенко, яка тримається у лікарні. На сьогоднішній день стан її здоров’я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах позбавлення волі.

Ми вважаємо, що, відповідно до декларованої державою позиції щодо європейської інтеграції та поваги до прав людини, Ю.В. Тимошенко має бути звільнена з-під варти. Надання їй належної медичної допомоги та здійснення повною мірою стандартів справедливого судочинства, зокрема, права на захист,  можливе тільки в умовах свободи.

Тому УГСПЛ, виходячи з принципів милосердя, гуманності і утвердження прав людини, закликає:

Президента України – задовольнити наше клопотання й помилувати Ю.В. Тимошенко у «газовій» справі;

суди – обрати відносно Ю.В. Тимошенко запобіжний захід, який не передбачає позбавлення свободи.

 

Від імені УГСПЛ:

Євген Захаров, Голова Правління

Аркадій Бущенко, виконавчий директор

УГСПЛ є недержавною, неприбутковою, неполітичною всеукраїнською асоціацією громадських організацій. Згідно з п.2.1. її Статуту, метою діяльності УГСПЛ є, серед іншого, сприяння практичному виконанню зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.

Відповідно до п. 2.3 Статуту УГСПЛ «Для здійснення мети та статутних завдань Асоціація має право:  2.3.2. вносити свої пропозиції до органів державної влади та місцевого самоврядування; 2.3.7. виступати з ініціативами з різних питань суспільного життя.»

Діяльність УГСПЛ спрямована на утвердження гуманності, милосердя, стандартів справедливості та верховенства права.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Марія Ігнатушина (БО «100% Життя»): «Виграні судові кейси посилюють віру уразливих груп, що захищати свої права не тільки можливо, а й необхідно»

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) продовжує серію інтерв’ю з керівниками правозахисних організацій України...

25 Липня 2020

«Якщо не діяти – в певний момент може стати занадто пізно». Коментар УГСПЛ щодо виграного судового кейсу проти рішення Рівненської міськради

5-го червня 2020 року Рівненський окружний адміністративний Суд виніс рішення визнати протиправним та нечинним рішення...

25 Липня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: