Публікація

Відкрите звернення Євромайдан SOS щодо нападу на дитячу лікарню і пологовий будинок в Маріуполі

9 березня 2022 року

Сьогоднішній напад на дитячу лікарню і пологовий будинок в Маріуполі був серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права (далі – МГП). Медичні установи є одними з найбільш захищених цивільних об’єктів за МГП. Напад на них заборонений за будь-яких умов, за винятком випадків, коли такі установи прямо використовуються поза межами їх гуманітарних функцій для здійснення дій, що завдають шкоди противнику. У випадку з маріупольскими лікарнею та пологовим будинком, цей виняток незастосовний.

Відтак, світова спільнота має жорстко та принципово реагувати на подібні серйозні порушення міжнародних зобов’язань Російською Федерацією. Зобов’язань, які з’явилися в міжнародному праві не в останню чергу завдяки зусиллям Росії ще у далекому 1899 році. Тоді, їх фіксація в Гаазькій конвенції відобразила  бажання держав світу позначити себе цивілізованими народами, що не допускають свавільних вбивств та безцільних страждань навіть під час збройного конфлікту.

Сьогоднішній ж авіанапад вказує на цілком зворотне – відхід від базових норм людяності. Виконавці цього воєнного злочину повинні бути певні, і це завдання міжнародної спільноти потурбуватися про цю певність, що покарання є невідворотним. Усі країни світу відтепер мають зобов’язання кримінально переслідувати безпосередніх виконавців злочину та їх військових командирів.

Євромайдан SOS вкотре звертається до урядів всіх країн світу – підписантів Женевських Конвенцій із проханням захистити українське небо та надати винищувачі, системи ППО та іншу зброю для захисту від цілеспрямованих повітряних атак Росії на цивільне населення та цивільні об’єкти в Україні.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

Iryna Holovnia, Otis Tarda, 10 Березня 2022, 15:51
Iryna Holovnia, 10 Березня 2022, 15:51
Iryna Holovnia, 10 Березня 2022, 15:50

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: