Публікація

Відкрита заява правозахисних організацій щодо політично мотивованого переслідування та незаконного засудження Ільмі Умерова

аб4

 

 

 

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримська правозахисна група та Центр інформації про права людини рішуче засуджують незаконні та цинічні дії окупаційної влади Криму, підконтрольної РФ, щодо політично мотивованого переслідування та протиправного засудження члена Меджліса кримськотатарського народу Ільмі Умерова за публічні висловлювання на підтримку територіальної цілісності України.

27 вересня в окупованому Криму “Сімферопольський районний суд”, підконтрольний РФ, в порушення фундаментальних прав людини та норм міжнародного гуманітарного права засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова до двох років позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні та заборонив займатися публічною діяльністю протягом двох років.

D9E067F5-C8B8-4628-848E-28BBD20F40C7_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s

Ільмі Умерова визнали винним за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи Інтернет)» за його публічні висловлювання на підтримку територіальної цілісності України. Протягом усього “судового процесу” він не відмовився від своєї позиції та продовжував наполягати на територіальній приналежності Криму України, зобов’язаннях Росії дотримуватися міжнародно визнаних кордонів у світі, дотриманні та виконанні Росією резолюцій Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 “Територіальна цілісність України” від 27 березня 2014 року та № 71/205 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року.

Фізичне видавлювання незгодних з Криму на початку окупації змінилося періодом систематичного залякування населення Криму, в тому числі через гучні політично мотивовані розправи. Вироки, що було винесено лише за останній місяць окупаційною владою в Криму Ільмі Умерову, Миколі Семені, Ахтему Чийгозу, мають на меті не тільки покарати незгодних з окупацією, а й змусити мовчати всіх інших на півострові.

Зі слів адвокатів Ільмі Умерова, винесений окупаційним судом вирок є не лише неспівмірним покаранням за інкримінований злочин, але й з урахуванням стану здоров’я Ільмі Умерова, рівня надання медичної допомоги в установах виконання покарань РФ “це рівноцінно смертному вироку”.

Висловлюємо свою солідарність з незаконно засудженим Ільмі Умеровим, рішуче засуджуємо політичне мотивоване переслідування його та всіх інших  політичних в’язнів Кремля, та вимагаємо:

Від влади Російської Федерації:

Негайно скасувати незаконний вирок “Сімферопольського районного суду” щодо Ільмі Умерова та припинити будь-яке політично мотивоване переслідування у Криму.

Від влади України:

Провести ефективне розслідування грубих порушень прав людини, встановити та притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до політично мотивованого переслідування Ільмі Умерова.

Запровадити персональні санкції до іноземних громадян, причетних до політично мотивованого переслідування Ільмі Умерова.

Від міжнародного співтовариства:

Застосувати жорсткі санкції до всіх осіб, причетних до політично мотивованого переслідування Ільмі Умерова, а також до представників влади РФ, якими, без сумніву, санкціоноване вказане переслідування Умерова та інших політичних в’язнів Кремля.

Застосувати всі можливі дипломатичні та політичні засоби з метою не допустити виконання незаконного вироку і направлення Ільмі Умерова до колонії-поселення для відбування “покарання”.

 Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи

Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини

Фото – «Copyright © 2017 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 3 Квітня 2021, 11:01
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 3 Квітня 2021, 3:46
Галина Койнаш, Харківська правозахисна група, 4 Жовтня 2017, 12:37
Будзар Марина, Київський університет імені Бориса Грінченка, 29 Вересня 2017, 12:30
Устименко Євген, Дніпровський Національний Університет імені Олеся Гончара, 28 Вересня 2017, 14:22
Максим Петров, Українська Гельсінська спілка з прав людини, 28 Вересня 2017, 10:15
Буров Сергій, Освітній дім прав людини - Чернігів, 27 Вересня 2017, 19:12
Мурза Денис, ГО "MART", 27 Вересня 2017, 17:08

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: