Публікація

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує заборону Меджлісу кримськотатарського народу

29 вересня 2016 року Верховний суд Російської Федерації відхилив апеляційну скаргу юристів Меджлісу кримськотатарського народу на рішення так званого Верховного суду на території окупованого Криму, визнав Меджліс екстремістською організацією та заборонив його діяльність. Вирок російського правосуддя, на жаль, є очікуваним.

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує заборону Меджлісу кримськотатарського народу, яка може призвести до масових переслідувань кримських татар.

Відповідно до російського законодавства кожен, хто має причетність до організації, визнаної «екстремістською» — може бути покараний та притягнутий до кримінальної відповідальності.

Натомість, Меджліс кримськотатарського народу не є громадською організацію або політичною партією, а є представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу, який реалізує своє право на участь у прийнятті рішень з питань, що стосуються їхніх прав, через представників, які обираються ними самими згідно з власними процедурами відповідно до Декларації ООН про права корінних народів.

Меджліс обирається Курултаєм (з’їздом) кримськотатарського народу. В останньому голосуванні взяло участь понад 90 тисяч осіб. Це означає, що в обранні членів Меджлісу взяла участь більшість кримськотатарського населення Криму, що має право голосу, яка, за хибною логікою Росії, може бути притягнута до відповідальності за створення та участь в екстремістській організації. Забороняючи Меджліс кримськотатарського народу, Російська Федерація фактично порушує ст. 10 та 11 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а саме порушує право на свободи вираження поглядів і свободу зібрань та об’єднань.

Позицію щодо незгоди з рішенням окупаційного суду Криму про заборону Меджлісу також висловили наші російські колеги, юристи Правозахисного центру «Меморіал».

Крім того, ми зазначаємо, що позиція, яку публічно висловлюють представники Меджлісу кримськотатарського народу щодо єдності території України та визнання Криму як суверенної території України, є офіційною позицією міжнародної спільноти, а саме — Генеральної асамблеї ООН, Парламентської асамблеї Ради Європи та майже усіх світових держав. Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає міжнародне співтовариство посилити санкції щодо країни-порушника прав людини, сприяти здійсненню міжнародного незалежного моніторингу стану прав людини в Криму та сприяти відновленню територіальної цілісності України. 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Чат-бот в месенджері телеграм @CrimeaIsUabot зв’язує Україну з Кримом та безкоштовно допомагає кримчанам отримати українські паспорти, свідоцтва про народження/смерть та інші документи

Одна з величезних проблем сучасного суспільства – безкінечний обсяг суперечливої інформації, в якому все важче...

11 Листопада 2020

Звернення на захист кримської адвокатки та правозахисниці Лілі Гемеджи у зв’язку з її незаконним притягненням до відповідальності російським судом

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає неприйнятними переслідування адвокатів та правозахисників в окупованому Криму...

31 Жовтня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: