Публікація

Українська Гельсінська спілка з прав людини припиняє співпрацю з органами Національної асоціації адвокатів України

Українська Гельсінська спілка з прав людини обурена черговим проявом придушення свободи вираження поглядів в адвокатурі України. УГСПЛ висловлювала свою стурбованість спробами керівництва Національної асоціації адвокатів України притягнути до дисциплінарної відповідальності директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського за висловлювання ним своїх думок і оцінок щодо стану справ в адвокатурі.

10 вересня 2015 року кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області ухвалила рішення, яким позбавила адвоката Вишневського права на зайняття адвокатською діяльністю. Саме так керівництво НААУ вважало за доречне завершити свій публічний спір з адвокатом Вишневським: вдавшись до дисциплінарного покарання і позбавивши останнього права на професію на підставі його незгоди з поглядами та способом мислення керівництва асоціації.

Ми вважаємо, що використання дисциплінарної відповідальності для доведення правоти чи неправоти будь-яких думок є неприйнятним у демократичному суспільстві. Особливо відразливо такі методи виглядають, коли використовуються в адвокатурою для придушення думки, що не подобається керівництву адвокатського самоврядування.

Ми вважаємо це рішення одним із найзухваліших порушень права на свободу висловлювання. Відверте нехтування керівництвом української адвокатури одним з основоположних прав людини, систематичне намагання придушити вільну дискусію в адвокатурі, викликають неабияку схвильованість щодо здатності адвокатської спільноти виконувати свою місію, – а саме, бути сторожем прав і свобод людини і захищати людину від організованого свавілля.

На жаль, події в адвокатурі починаючи з 2013 року свідчать про те, що адвокатуру намагаються перетворити на середовище одностайності і слухняності. Ми вважаємо, що громадянське суспільство вправі очікувати від адвокатури зовсім інших якостей і чеснот.

Враховуючи системний і цілеспрямований характер дій керівництва НААУ впродовж більш ніж двох років, несумісних з демократичними принципами та основними принципами прав людини, УГСПЛ заявляє про неприйнятність для Спілки будь-якої співпраці з органами Національної асоціації адвокатів України.

УГСПЛ також заявляє про свою підтримку потерпілим від таких свавільних дій адвокатам і висловлює готовність надати юридичну допомогу тим адвокатам, права яких були порушені діями або рішеннями органів Національної асоціації адвокатів України.

Микола Козирєв, голова правління УГСПЛ

Аркадій Бущенко, виконавчий директор УГСПЛ

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: