Публікація

УГСПЛ звернулась до Голови Верховної Ради з приводу ризику знищення незалежності Омбудсмена

В офіційному листі до спікера Володимира Гройсмана, Спілка висловлює занепокоєність щодо ситуації, в якій опиняється Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у зв’язку з положеннями нового Закону «Про державну службу». У чинній редакції, прийнятий Закон має вступити в дію вже у травні цього року. 

Мова йде про новий порядок проходження служби в державних органах, згідно з яким Уповноважений позбавляється права назначати або звільняти працівників власного Секретаріату. Замість нього таке право буде закріплене за особою, обраною Урядовою конкурсною комісією з підбору кадрів. Фактично, це позбавляє Омбудсмена впливу на власний Секретаріат.

Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людиниВалерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

 

«Попри позитивні риси Закону, він не враховує особливості проходження державної служби в окремих державних інституціях, що мають спеціальний конституційний статус. Зокрема це стосується Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та його Секретаріату» – повідомляє офіційний лист УГСПЛ.

У повідомленні наголошено, що  самостійність та незалежність у прийнятті кадрових рішень в національних інституціях із захисту прав людини є однією з вимог «Паризьких принципів» (додаток до резолюції 48/134 Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993, «Принципи, які стосуються статусу національних установ, (Паризькі принципи)»).

Також, УГСПЛ зазначає, що ця ситуація вказана у 13-ій Доповіді Моніторингової місії ООН з вивчення ситуації з прав людини в Україні. В її тексті йдеться про стурбованість Верховного комісара ООН з прав людини (п. 180) та вказується необхідність внесення змін до Закону «Про державну службу», які б запобігли обмеженню незалежності роботи офісу Омбудсмена.

Разом з тим, Спілка підтримує ініціативи, спрямовані на вирішення даної ситуації та звертається до Голови Верховної Ради України із проханням пришвидшити розгляд законопроекту № 4311 «Про внесення зміни до Закону України “Про державну службу” (щодо особливостей проходження державної служби в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)».

З оригінальним текстом листа можна ознайомитись тут.

 

 

Фото надані Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 9 Квітня 2021, 10:57
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 9 Квітня 2021, 7:03

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: