Публікація

УГСПЛ закликає владу вжити більш рішучих дій як на двостороньому, так і на міжнародному рівні щодо скасування сфабрикованого обвинувачення Ігорю Мовенку та його негайного звільнення з слідчого ізолятора м. Севастополь

4 травня 2018 року контрольований РФ Гагарінський районний суд Севастополя засудив обвинуваченого в екстремізмі Ігоря Мовенко до 2 років ув’язнення в колонії-поселенні.

Відповідно до рішення суду українському активісту інкримінували ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу Росії («публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності») за кілька коментарів в групі «Крим – Україна» в соціальній мережі «ВКонтакте».

За словами адвоката засудженого Оксани Желєзняк, у Росії за цю статтю дають умовні терміни, навіть державний обвинувач просив умовний термін, але суд вирішив позбавити свободи.

9 вересня 2016 року в мережі з’явилося відео побиття севастопольця І. Мовенко. За версією дружини, Мовенка побили через символіку українського батальйону «Азов», наклеєну на його велосипед. Справу за фактом побиття українця так і не відкрили. Натомість побитого Мовенко оштрафували на 2000 рублів «за поширення нацистської символіки».

В грудні того ж року Мовенка затримали і відвезли до управління ФСБ Росії, після чого висунули звинувачення в екстремізмі в соцмережі.

21 березня 2018 року прокурор попросив для активіста два роки умовно із забороною на публічну діяльність і знищенням комп’ютера, з якого Ігор писав коментарі в групі «Крим – Україна» у соцмережі «Вконтакте».

Попри те, що речниця МЗС України Мар’яна Беца висловила від імені дипломатичного відомства протест, Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає владу вжити більш рішучих дій як на двостороньому, так і на міжнародному рівні щодо скасування сфабрикованого обвинувачення Ігорю Мовенку та його негайного звільнення з слідчого ізолятора м. Севастополь.

УГСПЛ також звертається до міжнародних партнерів України з проханням продовжити тиск на Російську Федерацію задля припинення практики переслідування нею українських активістів у політичних цілях з метою впливу на геополітичну ситуацію в регіоні загалом та Україну зокрема.

Українська Гельсінська спілка з прав людини 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 29 March 2021, 14:24
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 29 March 2021, 7:04

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вимагаємо припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів

Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...

12 April 2024

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: