Публікація

УГСПЛ закликає владу вжити більш рішучих дій як на двостороньому, так і на міжнародному рівні щодо скасування сфабрикованого обвинувачення Ігорю Мовенку та його негайного звільнення з слідчого ізолятора м. Севастополь

4 травня 2018 року контрольований РФ Гагарінський районний суд Севастополя засудив обвинуваченого в екстремізмі Ігоря Мовенко до 2 років ув’язнення в колонії-поселенні.

Відповідно до рішення суду українському активісту інкримінували ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу Росії («публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності») за кілька коментарів в групі «Крим – Україна» в соціальній мережі «ВКонтакте».

За словами адвоката засудженого Оксани Желєзняк, у Росії за цю статтю дають умовні терміни, навіть державний обвинувач просив умовний термін, але суд вирішив позбавити свободи.

9 вересня 2016 року в мережі з’явилося відео побиття севастопольця І. Мовенко. За версією дружини, Мовенка побили через символіку українського батальйону «Азов», наклеєну на його велосипед. Справу за фактом побиття українця так і не відкрили. Натомість побитого Мовенко оштрафували на 2000 рублів «за поширення нацистської символіки».

В грудні того ж року Мовенка затримали і відвезли до управління ФСБ Росії, після чого висунули звинувачення в екстремізмі в соцмережі.

21 березня 2018 року прокурор попросив для активіста два роки умовно із забороною на публічну діяльність і знищенням комп’ютера, з якого Ігор писав коментарі в групі «Крим – Україна» у соцмережі «Вконтакте».

Попри те, що речниця МЗС України Мар’яна Беца висловила від імені дипломатичного відомства протест, Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає владу вжити більш рішучих дій як на двостороньому, так і на міжнародному рівні щодо скасування сфабрикованого обвинувачення Ігорю Мовенку та його негайного звільнення з слідчого ізолятора м. Севастополь.

УГСПЛ також звертається до міжнародних партнерів України з проханням продовжити тиск на Російську Федерацію задля припинення практики переслідування нею українських активістів у політичних цілях з метою впливу на геополітичну ситуацію в регіоні загалом та Україну зокрема.

Українська Гельсінська спілка з прав людини 

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Про кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за відсутності обвинувачених розповів суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Темою дев’ятого вебінару з присвячених різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародного права стала пробелматика кримінального...

24 Травня 2020

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні...

19 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: